//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Найменша хатинка у світі: Вчені створили будинок, що вміститься на кінчику волосини

Французькі інженери винайшли установку, яка дозволила їм побудувати найменший у світі будиночок на поверхні оптичного волокна, товщина якого менш як людська волосина

Про це йдеться в журналі Vacuum Science and Technology A.

Французька команда інженерів наноботів Інституту Femto-ST в Безансоні, Франція, винайшла і сконструювала нову систему мікроскопічних роботів, яка значно розширила межі можливостей оптичних нанотехнологій.

Зробивши комбінацію з декількох вже існуючих розробок, "фабрика" наноботів μRobotex змогла створювати складні мікроструктури у вакуумній камері, після чого зафіксувала їх на кінчиках оптичного волокна.

null

Досі технології Lab-on-fiber не мали роботизованих приводів для нанозборки, тому робота в цьому масштабі заважала інженерам створювати мікроструктури.

Тепер мініатюрні чутливі елементи можуть бути встановлені на кінчиках оптичних волокон, що дозволяє бачити мікропроцеси і маніпулювати ними з високою точністю.

Область застосування цієї технології дуже широка: оскільки волокна тонші за людську волосину, вони можуть проникати крізь кровоносні судини для оптичного виявлення бактерій і вірусів, а також, наприклад, можуть використовуватися для надточного калібрування космічних кораблів у майбутньому.

null

Французькі інженери під керівництвом Жан-Ів Рауха (Jean-Yves Rauch) об'єднали всі компоненти системи для складання мікрохатинки - фокусувальник іонних променів, систему подачі газу і крихітного маневреного бота - у вакуумній камері, після чого спостерігали за процесом складання за допомогою мікроскопа.

Будинок було вирішено розмістити на поверхні волокна, щоб зайвий раз продемонструвати, що і серйозні мікросхеми також можуть бути збудовані за тим же принципом.

null

Процес складання найменшого будиночка в світі схожий на те, як якщо б ви просто склали з паперу коробочку, тільки для цього довелося б використовувати дуже складні і делікатні інструменти.

Іонний випромінювач в даному випадку виступає в ролі "ножиць", відсікаючи все зайве від мембрани, яка є підставкою для будинку.

null

Як тільки стіни приймають потрібне положення, іонна гармата перестає працювати і вмикається подача газу, яка закріплює конструкцію і фіксує її на місці. Після цього залишається знову ввімкнути іонний випромінювач на найменшу потужність і намалювати на даху візерунок - фінальний штрих, що підкреслює точність і гнучкість системи.

null

Випромінювачам доводиться працювати з неймовірно маленькою площею - всього 300х300 мкм.Вчені зізналися що керувати роботом для такої делікатної роботи дуже складно, і їм довелося залучити для цього двох співробітників і кілька комп'ютерів, які одночасно керували процесами.

null

В майбутньому команда хоче перейти до повної автоматизації процесу. Наступний крок - робота з окремими молекулами (що, при належній точності, можна здійснити на діючій зупинці). Інженери хочуть побудувати ще більш дрібні структури і зафіксувати їх на вуглецевих нанотрубках, діаметр яких коливається від 20 до 100 нм.

Читайте також: 10 вражаючих споруд світу: від будинків-диваків до хмарочосів з майбутнього

новини партнерів

‡агрузка...

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати