live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Оцифровування архівів є головним пріоритетом у збереженні та популяризації нашої культурної спадщини, - Княжицький

Україна має оцифрувати свою літературну спадщину, зокрема 100-томний доробок Івана Франка, 102 роковини смерті якого відзначають сьогодні, 28 травня 2018 року

Про це заявив голова Комітету культури і духовності Верховної Ради, народний депутат України Микола Княжицький під час виступу на І Міжнародному з’їзді архівістів та хранителів музеїв, який відбувся цієї неділі у Нагуєвичах, передає Еспресо.TV.

"Безумовно, великим плюсом є те, що польські громадські організації і фундації допомагають українцям оцифровувати предмети нашої культурної спадщини, але головним предметом розмови тут є створення власних можливостей для впорядкування, оцифрування спадщини", - наголосив Княжицький під час відкриття з’їзду.

У заході взяли участь директори та керівники архівів, архівісти та головні хранителі архівної спадщини в Україні, присутнім був і онук Франка - Роланд Тарасович. Головною темою зустрічі стала архівна спадщина України та можливості її оцифровування. Захід відбувся у рамках вшанування 102 річниці від дня смерті Івана Франка, тож одним з найголовніших завдань з’їзду стало питання оцифровування і увіковічення робіт Великого Каменяра.

"А якщо говорити про Франка - то про 100-томник повного зібрання праць Франка. Сьогодні ми маємо лише 50-томник, виданий ще в радянські часи і який, очевидно, крім того, що зазнавав і певної цензури - не включав в себе величезної кількості праць і творів Івана Франка, його листування, епістолярної спадщини. Все це має бути опрацьовано і видано", - зазначив Княжицький.

Під час з’їзду учасники також урочисто відкрили міжнародну виставку "Посмертна маска вічно живого", а також урочисто поклали квіти до пам’ятника відомого українського письменника.

“Я маю велику надію, що в нас запрацює Інститут книги, що в нас запрацює Український культурний фонд, метою яких є власне і підтримка таких проектів. Коли ми говоримо про корифеїв, українських корифеїв - Івана Франка чи Лесю Українку - очевидно, якраз ці новостворені інституції мають зробити все, щоб їх спадщина була вшанована, врятована і популяризована” – підсумував завершення з’їзду архівістів та хранителів музеїв Микола Княжицький.

null

Покладання квітів

null

Роданд Франко біля пам'ятника класику

null

Та під час імпрези

 

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати