live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Генетики хочуть клонувати білих носорогів, щоб врятувати. В живих залишилися тільки 2 самки

Вчені з Університету Сан-Дієго вирішили використати біоматеріали останніх білих носорогів, щоб відновити їх популяцію. Без науки у цих тварин немає жодних шансів

Як пише Tech Times, це рішення вони прийняли після того, як в березні 2018 року останній самець на прізвисько Судан помер, і на Землі залишилися тільки двоє самок білих носорогів.

За спостереженнями вчених, інших представників цих тварин не залишилося навіть в дикій природі, тому для збереження самки проживають в заповіднику.

Олівер Райдер, керівник проекту по генетичних змінах в Університеті Сан-Дієго, зазначив, що експеримент може бути вдалим і при наявності відповідної допоміжної репродукції або передової технології клонування, вся популяція північного білого носорога може бути відновлена. Те ж саме потенційно можна буде зробити і з іншими тваринами, чиї біоматеріали збереглися у людства.

Райдер і його колеги спробують відновити популяцію північного білого носорога, використовуючи клітини тварин, які зберігаються в замороженому вигляді в зоопарку.

Команда досліджувала генетичну історію дев'яти клітинних ліній північного білого носорога за допомогою секвенування ДНК. Їх робота вже може послужити основою для запланованої програми відновлення майже вимерлого північного білого носорога.

Для відновлення виду команда планує також використовувати ДНК південного білого носорога, найближчого до них підвиду тварин.

Аналіз, опублікований в Genome Research, показав, що дві групи носорогів відділилися близько 80 000 років тому і генетично не надто змінилися. При цьому їх родовід залишався найбільш близьким серед будь-яких інших вимерлих видів носорогів.

При цьому план команди вже на ранній стадії піддався критиці генетиків. Наприклад, Марті Кардос, дослідник еволюційної біології в університеті Монтани, висловив занепокоєння з приводу можливих шкідливих мутацій, які можуть виникнути при перетині північного і південного білого носорога.

Останнього в світі самця північного білого носорога по кличці Судан приспали в кенійському заповіднику через розвиток вікових ускладнень. У світі залишилися тільки дві самки цього підвиду носорогів. З 2010 по 2012 рік вчені фіксували випадки спарювання тварин, проте у них так і не з'явилося потомство.

Читайте також: Не бійтеся акул, бійтеся комах. У кого з тварин більше шансів вас вбити

  • Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються.
  • Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
  • За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

26 лютого, 2020 середа

26 лютого, 2020 середа

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати