live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Участь у миротворчих місіях дає Україні моральне право на допомогу ООН, - Порошенко


фото: mediarnbo.org
Президент та прем'єр-міністр України привітали ООН із 70-ю річницею створення миротворчої місії та закликали ввести миротворців для врегулювання ситуації на Донбасі

Про це йдеться у зверненні Петра Порошенка з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН, який розмістили на сайті Адміністрації президента.

У документі йдеться, що з перших років незалежності Україна стала невід’ємною складовою непересічних зусиль ООН у боротьбі за ідеали міжнародного миру та безпеки. До того ж понад 30 українських військових загинули, виконуючи високу миротворчу місію та захищаючи цілі і принципи ООН.

"Вагомий внесок України y підтримання міжнародного миру та безпеки надає нам моральне право розраховувати на потенціал і адекватну допомогу ООН у важкі часи, коли наша держава протистоїть віроломній зовнішній агресії”, - додає президент.

Порошенко наголосив, що розгортання на тимчасово окупованій Росією території Донбасу операції під егідою ООН може стати важливим елементом при відновлення територіальної цілісності й суверенітету України.  

До привітань з приводу 70-річчя заснування миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй приєднався і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він закликав світову спільноту до активної роботи у напрямі впровадження миротворчої місії на Донбасі, адже кожен день зволікання коштує життів українських захисників.

"Ситуація ускладнюється ще і тим, що для введення миротворців на Донбас потрібне схвалення держави-агресора в Раді Безпеки ООН, з якою у нас різне бачення цієї місії. Однак Україна сповнена рішучості і надалі активно відстоюватиме свою позицію", - йдеться у зверненні на сайті Кабміну. 

Гройсман додав, що для досягнення своїх цілей миротворча місія ООН повинна мати широкі повноваження і бути розміщена в усій зоні конфлікту, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

новини партнерів

‡агрузка...

20 вересня, 2019 п'ятниця

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати