//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

50% українців вважають боротьбу з корупцією "повністю провальною". Опитування


фото: ua.news
Половина українців вважають цілком провальною боротьбу з корупцією в країні й не бачать жодної інстанції, яка активно боролася б із цим явищем

Про що свідчать результати загальнонаціонального опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, передає “Інтерфакс-Україна”.

Абсолютна більшість населення (83%) вважають боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, при цьому 50% українців назвали цю боротьбу "повністю провальною".

Відповідно до опитування, значна частина населення (48%) не бачить жодної інстанції, яка активно боролася б із корупцією в Україні. А решта населення активними борцями з корупцією називає ЗМІ та журналістів (26%), антикорупційні громадські організації (18%), далі йдуть Національне антикорупційне бюро України (11%) і населення (10,5%).

Директор Фонду "Демініціативи" Ірина Бекешкіна наголосила, що жоден з органів, який має боротися з корупцією, не здобув позитивної оцінки українців щодо ефективності своєї роботи. Ці цифри незначні, але найбільше позитивних оцінок отримало НАБУ - 15%. Ефективність СБУ оцінили 13% опитаних, Нацполіції - 10% і Генпрокуратури - 9%.

"Доки не буде вироків, люди не бачитимуть ефективність боротьби з корупцією", - наголосила вона.

Дослідження також засвідчило, що серед чинників, які, на думку громадян, найбільше заважають НАБУ добре виконувати свою роботу, - насамперед відсутність у влади політичної волі боротися з корупцією. Таку позицію висловили 44% респондентів. 33% опитаних серед чинників, які заважають боротися з корупцією, назвали недоліки законодавства, 21% - опір інших правоохоронних органів.

Щодо формування Антикорупційного суду в Україні, то громадяни більше готові довіряти представникам антикорупційних громадських організацій у цьому питанні (47%) і експертам із західних країн (38%).

На запитання, що особисто українці готові зробити для того, щоб боротися з корупцією, абсолютна більшість респондентів (73%) наголосили, що відмовляться від давання хабарів.

У питанні оцінки перебігу судової реформи в Україні абсолютна більшість громадян (73%) вважають його неуспішним, причому 43% вважають, що хід судової реформи цілком провальний.

Опитування проводилося з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати