live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

99% українських сміттєзвалищ не відповідають екологічним нормам, - Семерак


фото: radiosvoboda
Наразі в Україні функціонують понад тисяча сміттєзвалищ, однак 99% з них не відповідають сучасним екологічним вимогам

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на конференції “Нова політика управління відходами - основа економіки замкненого циклу”, передає прес-служба відомства.

"Непродумана політика управління відходами, яку ми успадкували від радянського союзу призвела до появи тисяч сміттєзвалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам. Весь цей час Україна жила без будь-якого розуміння, що робити з відходами. За винятками поодиноких населених пунктів, де місцева влада намагалася хоча б спробувати запровадити якісь технології чи запозичити досвід інших країн", - зазначив міністр.

Загалом в Україні управління відходами було орієнтовано на захоронення і при цьому були відсутні економічні стимули для переробки вторинної сировини та механізми притягнення до відповідальності, наприклад, за шкоду, завдану довкіллю.

Ще 8 листопада 2017 року Уряд ухвалив Національну стратегію поводження з відходами, яка стала першим стратегічним документом національного рівня.

"Якщо говорити про побутові відходи, то, наприклад, зараз лише 3% із них переробляється та повторно використовується, але на Стратегію управління відходами визначена амбітна мета, щоб до 2030 року 70% таких відходів в Україні перероблялося чи повторно використовувалося", - пояснив Семерак.

  • 10 травня рятувальники Дніпропетровської області ліквідували пожежу на відкритій території полігону для переробки твердих побутових відходів. 
  • 14 травня через спеку та людську недбалість на Закарпатті горіли два міські сміттєзвалища - під Свалявою та Раховом.
 

новини партнерів

16 жовтня, 2018 вівторок

15 жовтня, 2018 понеділок

16 жовтня, 2018 вівторок

15 жовтня, 2018 понеділок

14 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати