//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лікарі розробили штучну кров, яка протягом 2 днів може замінювати справжню

Лікарі з медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі представили продукт Erythromer, що є синтетичним аналогом людської крові

Як пише EnGadget, з його допомогою людина не помре від геморагічного шоку (патологічний стан організму, спричинений значним зменшенням об'єму циркулюючої крові через кровотечу), поки його везуть в лікарню - замінник зможе переносити кисень по організму людини до двох діб.

Попри величезні успіхи невідкладної медичної допомоги за останні десятиліття, тільки в США 17 тис. осіб на рік помирають від геморагічного шоку.

Ба більше, кожен рік дефіцит запасів крові постійно збільшується. Криза розвивається не тільки в зв'язку з відсутністю кваліфікованих донорів крові, але і через небезпеку передачі інфекційних захворювань через кров. Крім того, часто кров необхідна хворому терміново, тоді як у невідкладної медичної допомоги просто немає таких ресурсів.

 На сьогодні існують тільки два часткові замінники - рекомбінантний гемоглобін і перфторуглероди (ПФУ), однак у них є велика кількість побічних ефектів, серед яких токсичність або пошкодження тканин.

Проект Erythromer - не замінник крові, а елемент для перенесення кисню з однієї частини людського організму в інший. З його допомогою людина буде жити, поки її не доставлять до лікарні та не знайдуть підхідного донора. Термін експлуатації такого замінника - до 48 годин.

Еритромер - це людський гемоглобін, отриманий у вигляді порошку. Його можна зберігати більш як 6 місяців. При цьому існує дуже невеликий ризик того, що через цю речовину можна буде заразитися хворобами, що передаються через кров. Спочатку Еритромер розроблявся у військових цілях, однак тепер медики передбачають поширення речовини і поза передбачуваним призначенням.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати