live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Strong Europe Tank Challenge: як українці показали себе за три дні змагань


фото: mil.gov.ua/
За перші три дні Strong Europe Tank Challenge українські танкісти показали себе у наступальних та оборонних операціях

Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

На полігоні навчального центру командування підготовки 7 Армії США, Графенвер, Федеративна Республіка Німеччина, український танковий взвод зі складу 14 окремої механізованої бригади стартував на міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2018 із  "наступальної операції".

Українська команда в перший день змагань виконувала етап "танковий взвод у наступі". За умовами вправи, для головної гармати було 24 цілі - як не рухомі, так і рухомі. В ході наступу взвод мав виконати ряд обов’язкових маневрів. Зокрема, необхідно було виявити мінне поле, позначене білою лінією.

Далі здійснити обхідний маневр та продовжити атаку з іншого напрямку. Наступне завдання - захопити укріплену висоту, після чого відбити контр атаку противника. Потім за умовами змагань взвод залишає зайняті позиції, аби не потрапити під умовний удар артилерії. Завершальний етап - повторна атака зазначеної висоти.

На жаль, ця дисципліна була не дуже вдалою для наших танкістів. Тактичні дії українців організатори оцінили майже у максимальну кількість балів. Проте технічні несправності завадили якісній стрільбі. Таким чином, у підсумку вдалося набрати лише 208 балів. Однак, попереду ще 12 етапів і є всі шанси відіграти втрачені пункти.

 

 

Вже наступного дня, 6 червня, українська команда проходила етапи з оцінювання тактичної обстановки, визначення дальності до цілі, стрільби з пістолету та розпізнавання цілей.

Читайте також: Сильна Європа-2018: українські Т-84 проти "Леопардів" та "Абрамсів"

Під час оцінювання тактичної обстановки необхідно було провести візуальну розвідку сил та засобів противника, що закріпився у імітаційному містечку. Виявити його озброєння, кількість особового складу, пости тощо.

Кожен екіпаж спостерігав зі свого напрямку і доповідав командиру взводу який мав звести всі доповіді у єдину картину. Складність завдання полягала в тому, що особовий склад противника під час вправи переміщався містечком, продовжував встановлювати перешкоди, і змінював укриття.

Другою вправою було визначення дальності оптичним методом. Ця вправа імітує відмову далекоміру у танку і під час неї екіпажу необхідно визначити дистанцію до цілі. Кожна ціль демонструвалася лише 20 секунд, і за цей час необхідно було не лише її виявити, але й розпізнати, щоб потім, користуючись заданими величинами висоти та довжини, вирахувати відстань за формулою тисячних.

Ще однією вправою було розпізнавання цілей. Рухаючись заданим маршрутом, танкісти відшукували розставлені цілі та розпізнавали їхній тип. Цілі імітували різну ворожу техніку - від БМП до гелікоптера. Знов, як і під час оцінювання тактичної обстановки, спостереження вели всі екіпажі одночасно, а загальну доповідь робив командир взводу.

Найбільш динамічним етапом змагань сьогодні видалася швидкісна стрільба. За умовами вправи стрільбу виконували з різних положень - стоячи, з коліна, лежачи та з танку. Потрібно швидко вразити мішені та переміститись на іншу позицію.

Добігши до першого танку, потрібно було уразити 6-ма пострілами дві паперові мішені, набравши якомога більше балів, після чого взяти короби з набоями, добігти до позиції стрільби лежачи, та вже звідти доставити набої на другий танк. З другого танку необхідно уразити останню паперову мішень 5ма пострілами.

Під час виконанні вправи враховується як результативність стрільби, так і час проходження. Вправа імітує ведення вогню в умовах стресу у русі та вимагає від військовослужбовця не лише доброї фізичної підготовки і вміння швидко перезаряджати зброю та стріляти з неї, але й певної психологічної стійкості до стресу.

Важливо розуміти, що під час змагань різні команди одночасно виконують вправи на різних ділянках. Наприклад, одна команда проходить смугу перешкод, друга в цей час відпрацьовує оборону, а третя стріляє з пістолетів.

Оскільки за кожну вправу можна заробити різну максимальну кількість балів від 50 до 500, то до моменту, коли всі команди не виконають повну програму змагань, буде неможливо сказати, яка команда вирвалася у лідери, чи навпаки відстала. Таким чином під час змагань підтримується спортивний азарт серед учасників та до останнього зберігається інтрига для вболівальників.

Третій же день змагань українська команда проходила етап "танковий взвод в обороні". За умовами змагань, танкісти двійками зайшли з флангів до ворога, що наступає, знищивши з ходу декілька цілей, та перейшли в оборону на першому рубежі.

Після відбиття наступу, противник застосував артилерію та змусив танкістів відійти на запасні позиції. Там, знищивши цілі та зупинивши просування ворога, танковий взвод 14 окремої механізованої бригади знову висунувся вперед, довершивши розгром противника.

Всього на цьому етапі було 28 цілей для гармати танку та декілька для кулемету. Українські танкісти знищили 21 ціль типу танк та БМП.

Слід зауважити, що через технічні несправності з обладнанням полігону, деякі цілі не падали при влучанні і були уражені нашими танкістами двічі. Крім того, 4 цілі знаходилися на відстані більше 2000 метрів і на даний час жодна з команд не влучила в ціль.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати