//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У В'єтнамі відбулися масові антикитайські протести

Поліція у В'єтнамі в неділю затримала більше десятка протестуючих у столиці Ханої і призупинила демонстрації в інших містах проти планів нових спеціальних економічних зон, в яких, на думку протестуючих, будуть домінувати китайські інвестори

Демонстранти несли антикитайські транспаранти, на яких, зокрема, було написано: "Ніяких лізингових майданчиків в Китай навіть на один день", на жвавій вулиці поблизу озера Хоан-Кіма у столиці країни Ханої.

Поліція затримала понад десяток демонстрантів. Подібні акції відбулися в неділю в інших містах країни, включаючи економічну столицю Хо Ши Мін, і так само були розігнані поліцією, повідомили користувачі соціальних мереж. Наразі немає інформації щодо затриманих в інших містах.

Уряд заявив у суботу, що він попросив Національну асамблею відкласти голосування за законопроект, щоб дозволити більше досліджень щодо законодавства.

В'єтнам заявив, що в травні минулого року він планував відкрити три спеціальні економічні зони, які пропонують інвесторам більше стимулів та та менше обмежень, ніж в даний час в країні.

Законопроект не ідентифікує потенційних іноземних інвесторів, які можуть здавати в оренду землі у віці до 99 років у зоні, проте протестуючі побоюються, що всі землі опиняться в руках китайського капіталу.

"Законопроект призначений для того, щоб сильно посилити розвиток трьох спеціальних адміністративно-господарських підрозділів, у тому числі провінції Ван Дон у провінції Куанг Нінь, Бак Ван Фонг у провінції Ханх Хоа та Фу Куок у провінції Кієн Цзян, а також приміщення для проведення інституційних експериментів", - мовиться в повідомленні уряду.

У першій редакції законопроекту зазначалося, що земельні ділянки в цих зонах можуть бути орендовані на термін до 99 років, але прем'єр-міністр Нгуєн Сюань Фук повідомив місцевим засобам масової інформації минулого тижня, що цей термін буде скорочений, хоча не уточнив, наскільки саме.

Протести відбуваються на тлі напруженості у зв'язку з спірним Південно-Китайським морем, на якому Китай прагне повністю домінувати.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

24 травня, 2019 п'ятниця

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати