live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У В'єтнамі відбулися масові антикитайські протести

Поліція у В'єтнамі в неділю затримала більше десятка протестуючих у столиці Ханої і призупинила демонстрації в інших містах проти планів нових спеціальних економічних зон, в яких, на думку протестуючих, будуть домінувати китайські інвестори

Демонстранти несли антикитайські транспаранти, на яких, зокрема, було написано: "Ніяких лізингових майданчиків в Китай навіть на один день", на жвавій вулиці поблизу озера Хоан-Кіма у столиці країни Ханої.

Поліція затримала понад десяток демонстрантів. Подібні акції відбулися в неділю в інших містах країни, включаючи економічну столицю Хо Ши Мін, і так само були розігнані поліцією, повідомили користувачі соціальних мереж. Наразі немає інформації щодо затриманих в інших містах.

Уряд заявив у суботу, що він попросив Національну асамблею відкласти голосування за законопроект, щоб дозволити більше досліджень щодо законодавства.

В'єтнам заявив, що в травні минулого року він планував відкрити три спеціальні економічні зони, які пропонують інвесторам більше стимулів та та менше обмежень, ніж в даний час в країні.

Законопроект не ідентифікує потенційних іноземних інвесторів, які можуть здавати в оренду землі у віці до 99 років у зоні, проте протестуючі побоюються, що всі землі опиняться в руках китайського капіталу.

"Законопроект призначений для того, щоб сильно посилити розвиток трьох спеціальних адміністративно-господарських підрозділів, у тому числі провінції Ван Дон у провінції Куанг Нінь, Бак Ван Фонг у провінції Ханх Хоа та Фу Куок у провінції Кієн Цзян, а також приміщення для проведення інституційних експериментів", - мовиться в повідомленні уряду.

У першій редакції законопроекту зазначалося, що земельні ділянки в цих зонах можуть бути орендовані на термін до 99 років, але прем'єр-міністр Нгуєн Сюань Фук повідомив місцевим засобам масової інформації минулого тижня, що цей термін буде скорочений, хоча не уточнив, наскільки саме.

Протести відбуваються на тлі напруженості у зв'язку з спірним Південно-Китайським морем, на якому Китай прагне повністю домінувати.

Все по темі

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати