live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фінансування тероризму та дискримінація в Криму: про що меморандум проти Росії, поданий до суду ООН


фото: UN News
Меморандум про порушення міжнародного права Росією, поданий 12 червня до Міжнародного суду ООН в Гаазі, є основним елементом письмової частини судового провадження в суді ООН із фактами, на яких базується позов України

Про це повідомила у Facebook заступник голови МЗС із питань європейської інтеграції Лана Зеркаль.

"Після завершення письмової частини провадження жоден новий документ не може поданий на розгляд Суду без згоди сторін (ст. 56 Регламенту Суду). Відтак - після подання Меморандуму - подальша дискусія сторін буде базуватися на критиці і захисті того, що наведено в Меморандумі", - наголосила Зеркаль.

У чому полягає правова вимога України

У МЗС пояснюють, що дії Росії на території України в період із 2014 року вважаються терористичними відповідно до Конвенції про заборону фінансування тероризму. Зокрема, йдеться про збиття літака МН-17, обстріл Маріуполя, Краматорська, Авдіївки, Волновахи та про терористичні акти в Харкові, Одесі і Києві. Росія постачала зброю та координувала вчинення цих актів, що є фінансуванням тероризму. Тому Росія має понести відповідальність як держава за порушення вимог Конвенції щодо запобігання фінансування тероризму.

Крім того, Росія, на порушення законів окупації, що сама по собі є незаконною, чинить дискримінацію кримських татар і українців у Криму.

Чому в позові йдеться саме про ці порушення

Постачання зброї незаконним збройним формуванням, що класифікується як фінансування тероризму, та дискримінація українців і кримських татар в незаконно окупованому Криму - лише окремі епізоди незаконних дій Росії.

Україна, відповідно до ст. 33 Статуту ООН, намагається врегулювати спори, пов’язані з порушенням Росією зобов’язань та агресією проти. Питання порушення прав українців і кримських татар належать до компетенції Міжнародного Суду ООН.

Доказова база

Меморандум складається з 29 томів і містить понад 17,5 тис. сторінок свідчень, документів та інших доказів у справі. Зазвичай, меморандуми у справах, які розглядає Суд ООН, є істотно меншими за обсягом. У практиці розгляду справ у Суді ООН є правило: подавати мінімально достатню кількість доказів. Україна намагалася не вийти за рамки достатнього, але обсяг все одно великий. 

"На це є дві причини. По-перше, рік тому світ побачив, що Росія навіть перед суддями говорить на біле - чорне і просто бреше. Це порушення усіх традицій, бо держави в Суді по різному тлумачать факти і норми, але не брешуть. Всі пам’ятаємо казки про зброю, "знайдену в шахтах. По-друге, Росія докладає всіх зусиль, аби переконати світ, що це не вони і врешті-решт - ви нічого не доведете. Російська гра у приховування правди, яка навіть отримала термін "plausible deniability", покладає на нас додатковий тягар доведення очевидного", - пояснюють у МЗС.

Оскільки дії Росії спрямовані на тероризування та залякування людей на Донбасі і в Криму, українській стороні довелося надзвичайно ретельно підійти до рівня доведеності фактів, на яких базується позов.

Термін розгляду справи

Після подання Меморандуму Росія отримає право подати свої заперечення щодо наявності юрисдикції в Суду розглядати цю справу. Так само як і у справі Грузії проти РФ, росіяни ймовірно скористаються цим правом і за 3 місяці суд отримає ці заперечення. З огляду на чинну практику, розгляд питання щодо юрисдикції триватиме близько 1,5 роки, після чого почнеться письмова і усна стадії розгляду справи. Загалом все це триватиме ще кілька років.

"Виглядає надто довго, зважаючи на страждання людей на Донбасі і в Криму. Але поки триває судовий розгляд, Росія має нагоду будь-коли визнати неправомірність своїх дій і врегулювати ситуацію. Про це наголошують всі наші партнери як у безпосередньому діалозі з РФ, так і в нормандському форматі чи мінському процесі. А якщо Росія і далі буде впиратися, то відповідальність Росії як держави за міжнародні протиправні дії буде встановлена Судом", - підсумували в МЗС.

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати