live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У законі про Антикорупційний суд є правка, що дозволить амністію топ-корупціонерів, - Transparency International


фото: carpatobserver
Transparency International закликає виправити положення про апеляцію у законі про Вищий антикорупційний суд

Про це повідомляє прес-центр Transparency International Україна.

У відомстві пояснили, що у тексті закону з'явилася норма про те, що апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не апеляційній палаті Антикорупційного суду.

При цьому правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

"Ця норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні - у вже оприлюдненому законі. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради", - пояснюють у відомстві.

Відповідно до правки, справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Це означає, що апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду.

Втім, відповідно до домовленостей з міжнародними партнерами, апеляція таких справ мала б проходити в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

"Ця норма - це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням",  - зауважив голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

За його словами, тепер справи одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та будуть "злиті".

Це також означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни буде винесено не раніше, ніж через 2-3 роки. Це пов'язано з тим, що Антикорупцыйний суд будуть створювати щонайменше півроку, а ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.

"Необхідно терміново виправити цю помилку,  проголосувавши за відповідні  зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому Президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку", - наголосив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

новини партнерів

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати