live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Шкода, якщо китайці витіснять інші раси": у щоденниках Ейнштейна знайшли расизм


фото: landofancestors
Нещодавно опубліковані уривки з щоденників подорожей Альберта Ейнштейна показали, що відомий фізик мав ксенофобські та расистські погляди

Про це повідомляє ВВС

У написаних між жовтнем 1922 та березнем 1923 нотатках йшлося про країни Сходу. Ейнштейн відправився з Іспанії на Близький Схід через Шрі-Ланку, а потім у Китай і Японію.

У щоденнику він робить широкі та негативні узагальнення, наприклад, називаючи китайців "працьовитими, брудними людьми".  Фізик описує описує свій час у Коломбо на Цейлоні, пишучи про людей: "Вони живуть у великому бруді та неймовірному сморіді на землі, мало роблять і мало потребують".

Ейнштейн залишає свої найкоротші коментарі для китайців. Він описує китайських дітей "бездушними і тупими", і говорить "шкода, якщо ці китайці витіснять всі інші раси".

У інших публікаціях він називає Китай "своєрідною стадоподобною нацією" і китайців "більше схожим на автомати, ніж на людей".

Однак після цих подорожей в 1920-х, Ейнштейн став захисником громадянських прав у США, назвавши расизм "хворобою білих людей" в 1946 році.

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

22 січня, 2019 вівторок

23 січня, 2019 середа

22 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати