live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бар проти немовлят. Як відкриття одного закладу поставило під загрозу цілий народ

Жінки народності бака в Камеруні стали народжувати помітно менше з 2010 року, і єдине цьому пояснення - вплив відкритого трохи раніше бару і масове захоплення бака дешевим алкоголем

Це виявив французький антрополог Фернандо Россі, і якщо він має рацію, то його спостереження - перший описаний в науковій літературі випадок, коли вживання алкоголю призвело до зниження фертильності цілої народності мисливців-збирачів.  Стаття опублікована в журналі PNAS.

Пігмеї бака – народність людей невисокого зросту, які проживають у Камеруні, Конго  та Габоні. Вони ведуть екзотичний та далекий від технологій спосіб життя: бака - мисливці-збирачі, вони ловлять рибу, стріляють з луків в птахів, шукають в лісі фрукти, розводять бджіл. Цивілізація ж доходить до них у формі етнографів і торговців корисними речами.

Народжуваність у бака за 2007 - 2015 роки.

Вивчаючи демографічну статистику, зібрану учасниками католицької місії, антрополог Фернандо Рамірес Россі виявив різкий спад народжуваності серед бака Камеруну в 2011 році.

Тоді ж він вирішив проаналізувати причини такого різкого падіння числа новонароджених, і єдиною підходящою подією виявилося  відкриття бару в одному з сіл в кінці 2010 року

Особливою різноманітністю меню бар не славився: в ньому продавалася дешева (9 центів пакет),  алкогольна рідина , часто з домішкою метанолу, що багато разів призводило до сумних наслідків.

Бар став центром суспільного життя, замінивши в цьому сенсі католицьку місію, а смерть від алкогольного отруєння стала найпоширенішою причиною смерті серед бака.

Аналіз народжуваності дітей у жінок різного віку

Щоправда, людей подібна статистика не зупиняла. Россі вважає, що саме цей спосіб проведення дозвілля привів до того, що жінки бака стали народжувати менше: замість 8,8 дітей на одну жінку - всього 5,6; падіння виявилося ще більш різким у молодих жінок (від 15 до 25), які, як зазначає дослідник, люблять бар більше жінок старшого віку.

Інші можливі причини зниження фертильності бака Россі виключив: в 2010-2011 роках не було ні епідемій, ні проблем з продовольством.

Науковець посилається на попередні дослідження, які встановлюють зв'язок між вживанням алкоголю і безпліддям у жінок і чоловіків. Подібна культура вживання спиртного, зазначає Россі, може негативно вплинути і на здоров'я вже народжених дітей, адже діти бака часто знаходять порожні ємності з-під спиртного і облизують їх, дуже рано звикаючи до смаку і запаху.

Читайте також: Як приготувати смачний алкоголь вдома: Бейліз, бехерівка та мандариновий лікер

новини партнерів

26 вересня, 2018 середа

25 вересня, 2018 вівторок

26 вересня, 2018 середа

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати