live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені придумали "штучний жир" для водолазів, щоб ті могли довше бути під водою

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили технологію виготовлення "штучного жиру", який імітує натуральний захист від холоду у тюленів і білих ведмедів

Як пише EnGadget, з його допомогою водолази зможуть перебувати в холодній воді більше трьох годин.

Навіть найвитриваліший водолаз в якісному гідрокостюмі на сьогоднішній день не може перебувати в крижаній воді довше години.

Науковці пропонують змінити підхід до проблеми: так, спочатку розмістити звичайний неопреновий гідрокостюм в автоклаві, наповненому важким газом - наприклад агроном або ксеноном, на кілька днів.

Інженери проаналізували, як тварини борються із зайвою втратою тепла в холодній воді. Виявилося, що є три основних фізіологічних способи знизити тепловіддачу - повітряні кишені, закриті хутром або пір'ям, як у видр або пінгвінів; висока внутрішня температура, як у білих акул; шар ізоляційного матеріалу, який значно уповільнює втрату тепла від тіла - як у тюленів і китів. Врешті вчені об'єднали перший і третій способи.

Замість звичайного повітря в кишенях на гідрокостюмі використовуються саме важкі гази, оскільки вони більше підходять для зниження тепловтрати людини.

Неопрен, з якого зазвичай зроблені гідрокостюми, має пористу структуру, в яку легко закладаються важкі гази. Крім того, ксеон і криптон не мають негативного впливу на людський організм, а також не вступають в хімічну реакцію з неопреном або водою, а отже можливість різкої втрати ізоляційних властивостей гідрокостюма в воді практично виключається.

Зазначається, що розробка може бути корисною не лише для професійних водолазів, а й для спортсменів або просто любителів дайвінгу, які хочуть більш комфортно почуватися під водою.

Довідка:

Автокла́в  — герметичний пристрій для здійснення технологічної обробки речовин в герметичній посудині під дією підвищених температур та надлишкового тиску.

Все по темі

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати