live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені придумали "штучний жир" для водолазів, щоб ті могли довше бути під водою

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили технологію виготовлення "штучного жиру", який імітує натуральний захист від холоду у тюленів і білих ведмедів

Як пише EnGadget, з його допомогою водолази зможуть перебувати в холодній воді більше трьох годин.

Навіть найвитриваліший водолаз в якісному гідрокостюмі на сьогоднішній день не може перебувати в крижаній воді довше години.

Науковці пропонують змінити підхід до проблеми: так, спочатку розмістити звичайний неопреновий гідрокостюм в автоклаві, наповненому важким газом - наприклад агроном або ксеноном, на кілька днів.

Інженери проаналізували, як тварини борються із зайвою втратою тепла в холодній воді. Виявилося, що є три основних фізіологічних способи знизити тепловіддачу - повітряні кишені, закриті хутром або пір'ям, як у видр або пінгвінів; висока внутрішня температура, як у білих акул; шар ізоляційного матеріалу, який значно уповільнює втрату тепла від тіла - як у тюленів і китів. Врешті вчені об'єднали перший і третій способи.

Замість звичайного повітря в кишенях на гідрокостюмі використовуються саме важкі гази, оскільки вони більше підходять для зниження тепловтрати людини.

Неопрен, з якого зазвичай зроблені гідрокостюми, має пористу структуру, в яку легко закладаються важкі гази. Крім того, ксеон і криптон не мають негативного впливу на людський організм, а також не вступають в хімічну реакцію з неопреном або водою, а отже можливість різкої втрати ізоляційних властивостей гідрокостюма в воді практично виключається.

Зазначається, що розробка може бути корисною не лише для професійних водолазів, а й для спортсменів або просто любителів дайвінгу, які хочуть більш комфортно почуватися під водою.

Довідка:

Автокла́в  — герметичний пристрій для здійснення технологічної обробки речовин в герметичній посудині під дією підвищених температур та надлишкового тиску.

Все по темі

новини партнерів

11 листопада, 2019 понеділок

11 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати