live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Американці палять вже понад 3500 років, - вчені

Науковці знайшли сліди нікотину в люльці американських індіанців, датованій серединою другого тисячоліття до нової ери

У кінці 1930-х років археологи активно досліджували стоянку корінних американців у злитті рік Флінт і Тенессі на півночі штату Алабами, поки її не затопив рівень вод через будівництво греблі, повідомляє Історична правда.

Під час розкопок виявили тисячі артефактів, які запечатали в паперові пакети та віддали на зберігання в репозиторій штату Алабама. Група археологів і хіміків помітила в репозиторії каталог FS74 – люльку, або ж "медичну трубку", вирізьблену з вапняку.

З допомогою східного племені індіанців Черокі дослідники роками вивчали давні люльки корінних американців, застосовуючи технологію хімічного аналізу під назвою "мас-спектрометрія" для пошуків слідів рослинного матеріалу.

Їхні пошуки, метою яких було пролити світло на релігійну та ритуальну історію паління, вже увінчалися знахідками залишків дурману в люльках, яким кілька століть.

null

Усередині цієї люльки команда виявила помітні сліди нікотину, характерного компоненту тютюну. Кістки тварин, знайдені разом із люлькою, датуються між 1685 і 1530 до н. е., що свідчить про те, що ця люлька є найбільш раннім доказом куріння тютюну в Північній Америці.

З цього випливає, що плем‘я корінних американців, які жили в цих місцях, вирощувало та курило тютюн щонайменше на 1000 років раніше, ніж вважалося дотепер, — приблизно в той самий час, коли вони вперше освоїли такі культури, як соняшник і гарбуз.

Знахідка підвищує імовірність того, що рослини, які вирощували для ритуальних потреб, відігравали важливу роль в освоєнні сільського господарства.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

20 лютого, 2019 середа

20 лютого, 2019 середа

19 лютого, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати