live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна більш ніж відповідає статусу ЕОР у співпраці з НАТО, - екс-заступник генсека

Україна фактично відповідає статусу співпраці з НАТО "Партнерство покращених можливостей" (Enhanced Opportunities Partnership - EOP) завдяки зусиллям, які докладає у місіях Альянсу

Про це заявив екс-заступник генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу у статті для Real Clear World.

"НАТО започаткувала EOP для діалогу та співробітництва у 2014 році. Метою було посилення взаємодії між союзниками та ключовими партнерами після закінчення місії в Афганістані. Статус EOP надається тим партнерам, які найбільш значно сприяли місії НАТО. Список призначених країн залишається невеликим, включаючи Австралію, Фінляндію, Грузію, Йорданію та Швецію. Україна не входить до нього, але Київ більш ніж відповідає критеріям, необхідним для цього", - вважає Вершбоу.

Екс-високопосадовець Альянсу нагадав про внесок України у співпрацю.

"Перш за все, Україна вкладає свою міць у місії НАТО. Вона збільшила внесок у Місію рішучої підтримки у наданні навчання, консультацій і допомоги афганським силам та інституціям. Київ є важливим учасником операцій союзників на Балканах та у Середземному морі, і це одна з чотирьох країн без членства, які брали участь у підготовці Сил реагування НАТО разом із Грузією, Фінляндією та Швецією. Україна надає 5% свого валового внутрішнього продукту для оборони - більше, ніж будь-який союзник НАТО", - зазначив фахівець.

Вершбоу також нагадав, що ніхто не знає Росію настільки добре, як Україна та не має такого практичного досвіду протистояння російській військовій агресії, дезинформації, кібератакам та іншим формам гібридної війни.

"Чотири роки війни проти озброєних Росією сил на Донбасі сформували найзапекліші війська на європейському континенті та значно посилили військово-промисловий сектор. Українські можливості, знання та технічні експерти будуть для Альянсу значною цінністю. Україна також відігравати важливу роль у зусиллях Альянсу щодо зміцнення безпеки у Чорному морі з метою захисту південно-східного флангу НАТО", - додав екс-заступник генсека Альянсу.

Статус EOP визнає особливі відносини та новий рівень партнерства. На думку Вершбоу, це призведе до збільшення політичних консультацій з НАТО на посольському та робочому рівнях, надасть Україні більший доступ до навчання і збільшить обмін інформацією, а також дозволить значно покращити експертні знання та оперативні навички НАТО.

новини партнерів

‡агрузка...

20 лютого, 2019 середа

20 лютого, 2019 середа

19 лютого, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати