Голова профільного комітету Ради розповіла, яке майбутнє євроблях в Україні

Щоб вирішити проблему безвідповідальних водії за кермом автівок на єврономерах, треба встановити жорсткі правила ввезення іноземцями транспортних засобів на територію України

Про це розповіла голова комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна в ефірі Еспресо.TV.

Наразі користувачі Facebook поширюють хибні твердження про зависокий акцизний податок в Україні у порівнянні з країнами Європейського Союзу.

"Не вірте закидам про те, що у європейських країнах акциз відсутній чи мінімальний. Це абсолютна неправда по відношенню до України. Коли ми вступимо до ЄС, то теж опустимо, бо будемо змушені підпорядковуватися цим правилам", - зазначила голова комітету Ради.

Южаніна нагадала про подібний процес у Польщі: коли сусідня країна встановлювала мінімальні ставки акцизного податку, то отримала 6 млрд євро компенсації від Європейського Союзу за введення таких загальних правил.

Наразі комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики розглядає декілька законопроектів, що мають на меті вирішити проблему "євроблях". Серед них і проект № 8488 авторства самої народної депутатки.

Читайте такожУкраїну заполонили євробляхи. 7 причин, чому виник шалений бум на авто з єврономерами

Цей документ передбачає заборону на використання нерозмитненого автомобіля для підприємницької діяльності та штрафні санкції, що сягають 34 тисяч гривен.

"По-перше, іноземцям обмежать кількість ввезених до України автомобілів до одного на рік. По-друге, авто, яке ввозять і не розмитнюють, має використовуватися для власних потреб, а не для підприємницької діяльності. Третій запобіжник - авто не може застосовуватись виключно для розбору на запчастини. Якщо іноземець порушить цей закон, йому доведеться виплатити 34 тисячі гривень”, - заявила Южніна.

Також проект передбачає запобіжник для дизельних двигунів, адже саме вони становлять найбільшу загрозу для навколишнього середовища. Наприклад, якщо базова ставка для автомобіля на бензині становить 50 євро, то для дизелів вона сягає 75 євро.

"Я думаю, що найближчі 5-10 років Україна матиме багато автомобілів на своїй території. І виникне питання спроможності наших доріг, міст та парковок Тому ми зараз починаємо вирішувати проблему, а от автомобільний та дорогобудівничий комплекс треба розвивати”, - додала Южаніна.