//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Звільнити Шевченка" вперше покажуть в Карпатах на Форумі Via Carpatia

27 червня в рамках Першого міжнародного форуму країн Східної та Центральної Європи відбудеться прем’єра авторської вистави "Звільнити Шевченка"

Режисер-постановник, документаліст, ведучий, сценарист, продюсер Євген Степаненко задумав цей проект ще 4 роки тому, до війни і продовжив роботу над ним після повернення з фронту разом з композитором та автором Романом Колядою та художником Ксенією Шинкарук.

«Коли я почав роботу над проектом, насамперед, хотів для себе відповісти на питання: хто такий Тарас Шевченко. Як людина, яка стикалася з його творчістю останній раз, власне, в обов’язковій шкільній програмі - я не міг збагнути, чому його образ такий міфологізований. Чому про нього згадають на Майдані, малюють на графіті, та чому його тексти такі актуальні зараз. Для мене це стало просто принциповим як для фахового режисера документального кіно та театру», - розповідає Степаненко.

«Звільнити Шевченка» - мультимедійне документальне шоу, яке знайомить із зовсім іншим Шевченком - в не розтиражованому образі батька-кобзаря, а з художником і поетом європейського контексту та значення.

На сцені глядач побачить лише двох людей, авторів спектаклю – Євгена Степаненка та Романа Коляду.

Живим виконанням музики Бетховена, Ліста, Леннона та Курта Кобейна, Романа Коляди та Джакомо Руссіні, графікою, картинами, текстами самого Шевченка, його сучасників, дослідженнями маловідомих фактів з біографії письменника, власними монологами – автори шоу занурюють глядача у світ Шевченка, пропонують прожити з ним майже годину і переосмислити його постать.

«Наш головний меседж: Шевченко – людина абсолютно європейського контексту. І ми на це вказуємо багатьма прикладами. Для мене це дуже важливо, бо час вже звільнятися від такої пострадянської призми образу українця як козака з вусами та кобзою», - каже режисер.

Місце для премєри обрано невипадково. На думку Степаненка, сама ідея Via Carpatia – шлях, який поєднує країни Карпатського регіону – це певна дорога додому, повернення в Європу.

«Логічно, зіграти першу виставу саме там, в Карпатах, де мікс цивілізацій, центр європейських візій, в правильному місці перед правильними людьми», - каже режиссер.

Вистава присвячена бранцям Кремля, кошти від вистави будуть направлені на благодійні цілі. Прем’єрний спектакль пройде безкоштовно.

null

 

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати