live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові - новий скандал із забудовами. Будинки хочуть звести на місці, де був нацистський концтабір

Тепер спорудити багатоквартирні житлові будинки у Львові хочуть прямо на місці історичної будівлі – фортифікаційної цитаделі, в якій до того ж був розташований нацистський концтабір

Про це йдеться у сюжеті Еспресо.TV.

Це – Львівська Цитадель. Саме тут у роки Другої світової війни розташовувався нацистський концтабір Шталаг-328. За приблизними даними, тут загинуло 140 тисяч людей різних національностей. Щороку 8 травня, в День пам’яті та примирення, тут вшановують усіх жертв Другої світової. Але невдовзі історичний об’єкт може бути забудований з усіх сторін, або й знесений взагалі.

Депутати Львівської міськради віддали ділянку приватному забудовнику, який планує зводити тут багатоквартирні житлові будинки. Ухвалу підтримали 46 депутатів різних фракцій. Не голосували лише обранці від Української галицької партії. 

"Ми не голосували за цю ухвалу. Більше того, ми отримали сам проект ухвали буквально перед голосуванням. І ми наполягали, щоб секретар ради згідно регламенту дав змогу поставити запитання, висловитися для того, щоб і ми могли обґрунтувати свою позицію, і ми могли поставити необхідні запитання до тих людей, хто розробляв ухвалу, і до тих представників виконавчих органів, які мають сказати, чи ця ухвала є законна чи незаконна. Нам не дали змоги висловитися", - наголосив голова фракції "Українська галицька партія" у Львівській міськраді Тарас Чолій.

Перед черговим засіданням сесії депутати Української Галицької партії проводять символічну акцію під стінами ратуші, в якій відтворюють жахливі умови перебування в’язнів у концтаборі. Таким чином найменша фракція Львівської міськради прагне привернути увагу громадськості до ситуації. 

"Ті люди, які проголосували, повинні визнати, встановити, що вони продовжують дії нацистів в сьогоднішньому дні. Тому що будувати на кістках заборонено законодавством, заборонено міжнародними угодами України. Україна є країна сумління, глибокого сумління, віри в Бога. І тим всім ігнорувати – це просто бути ворогом українського народу", - зауважив директор Представництва в Україні Американського об’єднання комітетів для євреїв Мейлах Шейхет.

Депутати міськради кажуть, давали дозвіл лише на виготовлення проекту землеустрою, а не на будівництво. І підозрюють певну заполітизованість цього питання. 

"Там в ухвалі не йшлося, що там вже буде будуватися, там – дати дозвіл, розроби документи, бо та людина, яка зверталася, мала таке бачення. Бачення шо там шось побудувати. Але шоб там шось будувати, треба пройти ше декілька кіл аду. Перед тим неодноразово йшли питання по зміні власників по Цитаделі, є приміщення, там є багато приміщень. Є різні власники. Також мінялося. Чомусь не було такого скандалу", - зазначив голова фракції УКРОП у Львівській міськраді Ігор Телішевський. 

Наразі міський голова Андрій Садовий наклав вето на цю ухвалу сесії. Депутати її не подолали. Але в Українській Галицькій партії обіцяють контролювати ситуацію і надалі.

"Ці інтереси, ці домовленості, вони, очевидно, залишаться за лаштунками того, що ми будемо бачити зовні. Паралельно там розробляється детальний план території, є рішення виконкому, я знаю. Тобто спроби підійти до тої ситуації з іншої сторони, вони все одно будуть. Тому ми будемо ці питання відстежувати", - підсумував Чолій.

Окрім звернень до правоохоронних органів, Українська галицька партія пропонуватиме іноземним представництвам Франції, Бельгії та Італії, військовополонені яких загинули у концтаборі Шталаг-328, спільно ініціювати будівництво на цій ділянці міжнародного меморіалу пам’яті. Саме таким, на думку депутатів Української галицької партії, має бути гідне вшанування невинних людських жертв, які загинули на цьому місці, а аж ніяк не житлові будинки на догоду чиїмось приватним інтересам. 

 

новини партнерів

17 січня, 2019 четвер

17 січня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати