//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна посідає друге місце в Європі за кількістю хворих на туберкульоз, - Супрун


фото: odessa.net
Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні не піддається лікуванню дуже ефективними препаратами проти нього

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, епідемія туберкульозу в країні є серйозною проблемою для її системи охорони здоров'я. Наразі Україна знаходиться на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (відповідно до розрахунку кількості хворих на 100 тисяч людей).

"Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні - це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Тобто такий, що не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів", - наголосила Супрун.

Вона зауважила, що більш ефективно боротися з хворобою дозволять додаткові знання про неї. Саме тому вона порадила новий навчальний онлайн-курс від МОЗу: "Інфекційний контроль за туберкульозом для працівників первинної медико-санітарної допомоги". 

"В Україні за останні 5 років розроблені та протестовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Проте ще потрібно багато роботи, щоб ці моделі запрацювали повноцінно", - підсумувала Супрун. 

  • Нагадаємо, 24 травня Державна служба України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками повторно заборонила серію вакцини від туберкульозу болгарського виробництва. 
  • Вперше серія вакцини потрапила під заборону 1 березня. Причиною було повідомлення від Білопільської районної лікарні (Сумська область) про те, що після імунізації померло немовля.

 

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати