//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розробили найменший комп'ютер у світі шириною 0,3 мм

Вчені з університету Мічігану повідомили, що їм вдалося створити найменший комп'ютер у світі

Про це повідмляє Сnet.

Попередній рекорд належав пристрою від IBM шириною в 1 мм. До офіційного релізу  розробники додали фото, де комп'ютер знятий поруч з зернятком рису, яке у порівнянні здається величезним.

Тим часом вчені кажуть, що дана розробка може і не бути комп'ютером в класичному сенсі слова. Хоча система є програмованою і володіє компонентами введення-виведення, програми і дані, що знаходяться в її пам'яті при зникненні живлення не зберігаються.

Робота підтримується фотоелектричним перетворювачем, а за передачу інформації відповідає бездротової приймач. Електрику для харчування забезпечує базова станція, яка також служить для обміну даними.

Розробники відзначили, що система дуже гнучка і може бути використана для десятка різних цілей. Сама ж команда при створенні орієнтувалася на те, що пристрій, в першу чергу, буде використовуватися для діагностики раку.

Наприклад, деякі дослідження показують, що тканини з пухлинами - набагато гарячіші, ніж нормальні тканини. Такий міні комп'ютер міг би передавати цю інформацію з організму лікарям.

"Оскільки датчик температури малий і біосумісний, він може приживатися в тканини. Ми використовуємо цей датчик температури, щоб дослідити зміни температури в пухлині в порівнянні з нормальною тканиною. По зміні температури ми зможемо зрозуміти працює терапія чи ні".

Проте вчені відзначили, що готові і до інших пропозицій, так як після офіційного релізу отримали ще кілька запитів на використання в областях, про які вони навіть не думали.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати