live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Форум Via Carpatia: голова Львівської облради назвав найголовніші проблеми гірських об’єднаних громад

Відсутність кадрового потенціалу та роздмухана бюджетна мережа - найбільші проблеми гірських об’єднаних громад

Про це заявив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, повідомляє Еспресо.TV.

На думку Ганущина, перша базова проблема, з якою стикається місцеве самоврядування в горах, це кадровий потенціал в окремій громаді та де його взяти. Адже молод та перспективні карди вже виїхали до райцентру або до міста.

"Беремо відомий кейс: Славське може стати другим Буковелем. Компанія ОККО перереєструвалась у Славську, стала класичним бюджетоутворюючим підприємством і стикнулась з проблемою: кадрів то немає. Це ж не просто у селищній раді зарплату платити. Це за освіту та благоустрій відповідати”, - заявив голова ради.

Зараз у гірських громадах не можуть знайти очільника відділу освіти, не можуть сформувати бухгалтерію, адже при добрій дорозі з Славского до Сколе ніхто не хоче їхати до скрабниці працювати.

"Коли мені говорять: “Давайте створимо громаду на 2-3 гірські села?”, ми кажемо, що люди опиняться у мінусі. Але якщо ви до того не займались ні школою, ні клубом, ні фельдшерсько-акушерським пунктом, як ви можете претендувати на 4 школи і 4 клуби? Ось ці питання реально на поверхні. Тому ці процеси розокрупнення треба злегка спинити", - додав Ганущин.

Другою проблемою голова львівської ради назвав велику, роздмухану бюджетну мережу.

"Колеги, медицину можна реорганізувати за тим самим принципом. Ми не втримаємо і не наповнемо життям ту систему ФАПів, яка зараз є. Ми її тримаємо тільки тому, що доступ до цієї послуги через погані дороги є ускладнений”,- зазначив голова.

На думку Ганущина, проблема освіти може вирішитися, якщо мати транспорт та думати про зміст, а не про форму. А до питань охорони здовор'я зміниться підхід, якщо з’явиться амбулаторії.

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати