live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацрада і регіональні центри громадського здоров'я: МОЗ пропонує законопроект щодо профілактичної медицини


фото: dnepr.info
Міністерство охорони здоров'я запропонувало для обговорення законопроект про систему громадського здоров’я та профілактичної медицини

Про це повідомила у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Якщо хочемо жити довше та здоровіше - маємо вести боротьбу за здоров’я на всіх фронтах. Це означає не лише працювати над кращим лікуванням хвороб, а створити такі умови в Україні, щоби ми могли зберегти максимально міцне здоров'я для кожного етапу життя. Законопроект щодо громадського здоров’я допоможе створити єдину, реально працюючу систему профілактичної медицини", - написала Супрун.

Законопроектом пропонується, зокрема, створення Національної ради України з питань громадського здоров'я та центрів громадського здоров’я у кожному регіоні.

"Незалежні фахівці, які увійдуть до Ради, слідкуватимуть, щоб у будь-яких сферах державної політики були враховані інтереси громадського здоров'я українців. Рада виконуватиме функції постійного консультативно-дорадчого органу Уряду з питань громадського здоров'я. У кожній області працюватиме регіональний центр громадського здоров’я, який буде фокусуватися на збереження здоров’я населення, проведення епідеміологічного нагляду, профілактиці хвороб та здійснюватиме заходи боротьби з епідеміями", - пояснила Супрун.

Крім того, міністерство пропонує надавати більше повноважень фахівцям на місцях та надавати державним програмам громадського здоров’я щонайменше 5% від усіх виділених на охорону здоров'я бюджетних коштів.

"Ми пропонуємо побудувати управління системою громадського здоров’я за принципом субсидіарності, коли повноваження прийняття рішень надаються органам місцевої влади. Це означає, що вищі ланки керування мають бути додатковими або другорядними при вирішенні завдань, які виникають на нижчих щаблях", - зазначила Супрун.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати