live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Посол Польщі: Україна - ключ до безпеки Європи

На думку Надзвичайного та Повноважного посола Республіки Польща Яна Пєкло, ключ безпеки Європи перебуває в Україні

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Посол зазначив, що за останні роки між Україною та Польщею відбулося багато позитивних змін. Зокрема, товарообмін зростає у такому темпі, який раніше ніхто не уявляв. Якщо йдеться про державні візити українських політиків до Польщі та навпаки, то їх відбувається багато, продовжують дуже інтенсивні переговори.

"Також вже півтора роки діє програма обміну молоді. Його фінансування збільшується. Багато чого відбувається у програмах культурного обміну. Існує інтенсивна співпраця у галузі історії, яка є доволі проблемною для України та Польщі. Проходять форуми істориків та співпраця інститутів національної пам’яті", - зазначив Пєкло.

Посол глибоко переконаний у тому, що співпраця України з Вишеградською четвіркою, країнами Балтії та Румунією - це ключ до безпеки Європи.

"Якщо ми не покажемо, що ключ безпеки перебуває в Україні, ми програємо Європу", - підсумував він.

На думку співголови Українсько-Польського форуму партнерства Яна Маліцького, обом сторонам потрібно прагнути досягнення синергії політичний дій.

"Треба більше висвітлювати гарні речі. Якщо якийсь депутат польського Сейму скаже щось погане про Україну, це розходиться по всіх газетах та соцмережах. Усі писатимуть, що є якийсь страшний польський посол чи депутат, який сказав щось негативне і тому він є ворогом. Якщо якийсь відомий українець скаже щось погане про поляків - це також швидко пошириться по усій Польщі", - заявив Маліцький.

Він закликав українських журналістів більше цікавитися тим, що відбувається у Польщі з позитивних речей. Наприклад, у Києво-Могилянські академії створили польсько-українську групу істориків для дослідження відносин між двома країнами.

"Ми повинні прагнути відійти від виключно негативного наративу. Події на Волині минулого століття - це страшні речі, але ми не можемо постійно займатися Волинню. Тому що польсько-українського відносини налічують сотні років", - додав Маліцький.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати