//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як боротися з російською дезінформацією. Поради латвійського експерта

Підтримка незалежних засобів масової інформації та впровадження у навчальну програму предмету медіаграмотності допоможуть Україні боротися з російською пропагандою

Про це розповів професор латвійського університету Туріба Айнарс Дімантс під час дискусії "Інформаційна зброя у гібридних конфліктах ХХІ століття" Міжнародного Форуму Via Carpatia, передає Еспресо.TV.

По-перше, необхідно налагодити виробництво свого оригінального національного контенту. Це стосується фільмів, новин та телеканалів. Особливо важливе створення міцного Суспільного мовлення.

"Через Суспільне у держави є єдина можливість проводити медіаполітику та впливати на національний порядок денний. І це другий пункт: підтримка національних та незалежних медіа. У тому числі комерційних за рахунок субсидій", - пояснив експерт.

Дімантс додав, що Україні варто впровадити повну прозорість щодо власників ЗМІ. Він розповів, що у Латвії також є олігархи, які використовують медіа як інстурмент.

"Але у нас є гарний результат: громадяни ці канали просто не дивляться, бо не довіряють. Користувачі більше довіряють суспільним мовникам та незалежним комерційним медіа, які працюють на професійній основі. Тому я підтримую ваші ініціативи, такі як Європейська обсерваторія журналістики при Києво-Могилянській академії та Незалежна спілка журналістів зі своїм власним етичним кодексом. Цей шлях професіоналізації дуже і дуже важливий", - додав професор.

Четвертим кроком боротьби з російською дезінформацією експерт назвав медіаграмотність, адже громадяни повинні вміти розрізняти рекламу від новини та пропаганду від якісної журналістики.

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати