live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Закрита" школа Ілона Маска: як в стінах SpaceX дітей вчать робити вогнемети

З 2014 року на базі SpaceX існує школа Ad Astra, в якій дітей не змушують бігати на уроках фізкультури (бо їх там немає), зате вчать проектувати системи штучного інтелекту та будувати "з нуля" власний бізнес

На це звернуло увагу видання ARS Technica.

В офісних приміщеннях SpaceX для п'яти своїх синів Ілон Маск заснував школу, в якій спочатку було всього вісім учнів. Школа отримала назву Ad Astra (лат. "До зірок").

Довгий час про школу не було відомо майже нічого . При цьому Ad Astra ніколи не була секретним проектом - у неї є цілком звичайний шкільний сайт. Щоправда, різниця все ж є: ця школа не "продає" себе батькам: за питаннями просять звертатись на електронну пошту, а для входу на основну частину сайту необхідно знати пароль.

Сама школа не схожа на звичайні:  зараз в ній навчається близько 40 осіб. Оцінок тут немає, а діти від 4 до 7 років навчаються в групах.

В цій школі не викладають спортивні дисципліни, і майже не займаються мистецтвом, хоча, за словами керівництва, один з учнів "мабуть, об'єктивно найталановитіший скрипаль у світі з тих, хто молодше 12 років".

Крім цього, дітей не навчають іноземних мов, оскільки Маск вірить в те, що вже в найближчому майбутньому технології синхронного перекладу зроблять ці знання безглуздими.

По шкільній програмі учні вивчають системи штучного інтелекту та самі вчаться складати "розумні" алгоритми. Є багато задачок з етики: наприклад, групі студентів надається гіпотетична ситуація з заводом, який забруднює природну водойму, а учням належить розібратися в тому, хто насправді винен у порушенні екологічних норм.

Багато уваги приділяється застосуванню отриманих знань на практиці: дітям дозволено оснащувати саморобних роботів вогнеметами і ЕМ-гарматами, влаштовувати хімічні досліди з вибухами і конструювати справжні вогнемети. Крім того, для стимулу підприємницьких здібностей в школі введена своя валюта Astra, завдяки якій учні можуть торгувати один з одним.

Інтерв'ю з керівником пшколи Джошем Даном.

"Традиційна система дуже пасивна", - говорить Дан. "Я запитую батьків, який відсоток часу в початковій школі був продуманий. Ми чуємо в середньому 35 відсотків від більшості. І це жорстокість, чи не так? Те, що ми так витрачаємо дитячий час ... День тут щільний, дійсно немає вільного часу".

За словами Дана, школа навряд чи зможе вмістити в себе більше 50 осіб. Її існування обходиться в близько $ 475 000, а метою є виховання дітей всупереч поширеному "конвеєрному" методу навчання.

новини партнерів

‡агрузка...

18 лютого, 2019 понеділок

18 лютого, 2019 понеділок

17 лютого, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати