live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко розраховує на підтримку Сербією миротворчої місії на Донбасі

Президент України Петро Порошенко висловив сподівання на підтримку Сербії у питаннях запровадження миротворчої місії на Донбасі з мандатом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй

Про це він заявив під час офіційного візиту до Сербії, повідомляє офіційний сайт глави держави.

"Ми безумовно розраховуємо на підтримку Сербії у питаннях запровадження миротворчої місії з мандатом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. Ми впевнені в тому, що чітка імплементація Мінських угод, включно з пріоритетом безпекового компоненту, є сьогодні безальтернативним шляхом принесення миру на українську землю",- заявив Порошенко.

Варто зазначити, що офіційний Белград під час усіх засідань Генеральної Асамблеї ООН та інших органів під час розгляду питань, пов'язаних з окупацією Криму Російською Федерацією та збройною агресією РФ проти України завжди підтримував російську позицію і голосував синхронно з російської делегацією.

Читайте також: Чи вдасться Україні дружити з Сербією

Історично, Сербія була і залишається найпослідовнішим союзником Російської Федерації на Балканах та у всій Європі. У республіці надзвичайно поширені проросійські настрої, Володимир Путін є найпопулярнішим іноземним політиком у самій Сербії та у населених сербами регіонах Боснії і Герцоговини та Косово.

Сотні громадян Сербії та етнічних сербів з поза її меж приєдналися до російської агресії проти України, воюючи у складі створених та контрольованих Москвою структур на Донбасі.

Зокрема, Служба безпеки України 11 жовтня минулого року заявила, що лише на території, підконтрольній угрупованню "ЛНР", від початку конфлікту на Донбасі воювали більш як 300 громадян Сербії.

Пізніше прокуратура Сербії заявила, що з кінця 2014 року порушила 45 справ стосовно найманців, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном, у тому числі на Донбасі. Проте жодної інформації про покарання для сербських найманців наразі немає.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати