//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи знайшли сліди зіткнення Чумацького шляху з "сосискою Gaia". Що це

Астрономи з Кембриджського університету виявили в Чумацькому Шляху сліди зіткнення з карликовою галактикою, яке сталося приблизно 8-10 мільярдів років тому

Дослідження опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, коротко про нього пише New Atlas.

Зіткнення галактик - звичайне явище в нашому Всесвіті. Так, Чумацький Шлях поглинув багато галактик менших розмірів в минулому, а в даний момент, наприклад, до нього наближається галактика Андромеди (вчені припускають, що зіткнення нашої Галактики і Андромеди трапиться приблизно через чотири мільярди років).

Наразі група астрономів з Кембриджського університету виявила свідоцтва того, що приблизно 8-10 млрд років тому Чумацький Шлях зіткнувся з невідомою карликовою галактикою.

За словами вчених, сліди того зіткнення знаходяться всюди - починаючи від балджа в центрі Галактики і закінчуючи оточуючим її зоряним гало.

Довідка:

  • Балдж (англ. bulge — випуклість) — скупчення зір у центральній зоні спіральної галактики, яке має кулясту форму; внутрішня, найщільніша частина сфероїдального компонента спіральної галактики. У спіральних галактиках, які спостерігаються «з ребра», балдж має вигляд кулястого потовщення у центрі диска.
  • Га́ло гала́ктики — невидимий компонент галактики, сферичної форми, який простягається за видиму частину галактики. В основному складається з розрідженого гарячого газу, зірок і темної матерії. Остання становить основну масу галактики.

Зіткнення було виявлено за допомогою космічного телескопа Gaia Європейського космічного агентства (ESA); карликова галактика, що злилася в результаті з Чумацьким Шляхом, отримала назву Gaia Sausage (англ. "сосиска Gaia"), так як, як визначили фахівці, після зіткнення зірки карликової галактики були викинуті на дуже витягнуті орбіти, і сама форма нагадувала "ковбасу".

Невеликі злиття галактик відбуваються постійно, однак те злиття, за словами вчених, було, ймовірно, найбільшим для нашої Галактики: маса Gaia Sausage, включаючи газ, зірки і темну матерію, перевищувала, за оцінками вчених, масу Сонця більш ніж в 10 млрд раз.

Як припускають дослідники, в результаті зіткнення диск Чумацького Шляху міг роздутися, а залишки Gaia Sausage розсіялися по внутрішнім частинам Галактики, сформувавши балдж в центрі і навколишнє зоряне гало.

У новому дослідженні вчені також виявили, що в результаті злиття від Gaia Sausage залишилося як мінімум вісім зоряних скупчень. Це, як зазначається, ще раз вказує на те, що загибла галактика була вельми великою.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших в Сонячній системі може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: Європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати