live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила проект постанови про збереження історичної спадщини на Поштовій площі


фото: vnebo.com
Верховна Рада України схвалила проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Проект постанови №8541 за основу і в цілому підтримали 294 народних депутати.

Таким чином, Рада постановила занести об’єкт культурної спадщини "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва" на Поштовій площі у м. Києві до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією пам'ятки національного значення, а також рекомендувати КМДА вжити вичерпних заходів для інформування громадськості щодо музеєфікації об’єкту культурної спадщини та широкого обговорення подальших кроків для зменшення соціальної напруги.

"Розкрита розкопками верхня частина складної дерев’яної конструкції узвозу від верхнього міста до набережної (до місця, де Почайна зливалася з Дніпром, утворюючи гавань, зафіксовану ще на картах XVII-XVIII ст.) вочевидь повторює напрям літописного Боричевого узвозу, який згадується під 945 р. (у зв’язку з візитом до княгині Ольги древлянських послів) та 988 р. - у зв’язку з Хрещенням киян князем Володимиром Великим. Територія, де сьогодні знаходиться Поштова площа, протягом всієї історії Києва залишалася важливою ділянкою міської зони, яка виконувала адміністративні функції. Яскравим підтвердженням приналежності відкритого розкопками кварталу до службової території київської гавані є рідкісна знахідка одразу 15 цілих та фрагментів актових княжих вислих печаток. Як засвідчив попередній аналіз цих археологічних раритетів, усі вони вкладаються в хронологічні рамки другої половини ХІ-ХІІ ст. і вказують на приналежність до двох княжих сімей: Ізяслава Ярославича - сина Ярослава Мудрого, та Всеволода Ярославича, третього за віком сина Ярослава Мудрого, засновника династії Мономаховичів. Ось чому головним змістом музеєфікації досліджених на Поштовій площі  об’єктів є їх збереження "in situ" (тобто, у місці виявлення). Будівництвом і подальшою долею підземного археологічного музею (створеного саме на Поштовій площі!) має опікуватися державна влада", - йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Перед голосуванням голова Комітету з питань культури і духовності народний депутат Микола Княжицький запропонував під стенограму доповнення до постанови.

"Постанову доповнити пунктами рекомендувати Кабміну та КМДА створити Національний музей "Центр середньовічного міста" на території відкриття пам'ятки на Поштовій площі Києва та заборонити будь-які будівельні роботи, не пов'язані безпосередньо з безпекою цього об'єкту, під техніко-юридичну правку на території Поштової площі та прилеглих територіях, де були виявлені об'єкти історико-культурної спадщини до моменту виконання Кабміном вимог пункту першого цієї постанови", - сказав Княжицький.

  • Нагадаємо, 19 квітня Київська міськрада у першому читанні проголосувала за створення музею на Поштовій площі.
  • Мер Києва Віталій Кличко заявив, що музей на Поштовій буде, але розривати договір із забудовником площі Київрада не може.
  • Київрада зобов'язала зберегти артефакти, знайдені під Поштовою площею.

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати