live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Спростили оформлення товарів: Рада схвалила механізм "єдиного вікна" на митниці


фото: 5.ua
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7010 про внесення змін до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації переміщення товарів на митниці

За відповідне рішення віддали голоси 254 депутати, повідомляє Еспресо.TV.

Як пояснила народний депутат Тетяна Острікова, законопроект передбачає подачу до митного оформлення дозвільних документів в електронній формі. Це стосується всіх видів контролю, які сьогодні проходять товари при переміщенні через митний кордон.

"Це і фітосанітари, і ветеринари, і екологи, і радіологи - всі інші контролери. Якщо вони видали документ, то повинні його в електронній формі помістити у відповідну інформаційну систему, яка адмініструється органами доходів і зборів", - наголосила вона.

Зі свого боку, органи доходів і зборів не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо відповідно до закону вони мають бути у системі "єдине вікно".

На митниці більше не буде радіологічного контролю, який раніше проводили екологи. Представників екологічної служби будуть викликати, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

Тепер на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони будуть попередньо оглядати товари і за дві години прийматимуть рішення, чи пропустити їх, чи викликати профільних експертів. У разі виклику експерти мають прибути негайно та також за дві години ухвалити рішення, пускати товар, заборонити пропуск чи призначити інспектування/взяття проб/додаткову обробку.

Дані про будь-які прийняті щодо товару рішення вносяться до інформаційної системи "єдине вікно".

Відповідно до законопроекту, автоматизована система управління ризиками (АСАУР) є складовою частиною єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це має унеможливити неконтрольованість та різні підходи до визначення митної вартості товарів.

При тимчасовому вивезенні з України культурних цінностей треба буде надати документи про право на це.

новини партнерів

‡агрузка...

22 лютого, 2019 п'ятниця

22 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати