live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Без заочних юристів та з вищою стипендією для "технарів". МЕРТ хоче змінити держзамовлення до вишів

МЕРТ пропонує новий механізм державного замовлення до закладів вищої освіти. Частину новацій хочуть запровадити вже цьогоріч

5 липня 2018 року Урядовий комітет під головуванням Степана Кубіва схвалив ініційований Мінекономрозвитку проект Постанови Кабінету Міністрів України, яким вносяться зміни до механізму здійснення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації кадрів у 2018 році. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Вже цього навчального року в МЕРТ пропонують запровадити такі зміни:

  • Заборона здійснення перерозподілу обсягів замовлення між галузями знань. Відтак навчальні заклади не матимуть права у разі недобору на технічні спеціальності збільшити кількість, наприклад, юристів.

В МЕРТ пояснюють, що ця практика уже призвела до розбалансування ринку на користь популярних, але незатребуваних професій та часто є причиною труднощів з пошуком роботи для випускників спеціальностей, які навчалися за державним замовленням внаслідок перерозподілу обсягів замовлення.

  • Відсутність державного замовлення за освітнім напрямом “Право” для бакалаврів та магістрів заочної форми навчання у зв'язку з фактичною відсутністю заявок.

Тобто, навчатися за напрямом “Право” в МЕРТ пропонують лише на денній формі навчання вже з цього навчального року.

Навчання бакалаврів та магістрів за спеціальністю 081 «Право» у 2018 році можна буде здійснювати у закладах вищої освіти за кошти юридичних та фізичних осіб.

Необхідність такої зміни в Мінекономрозвитку на запит Еспресо.TV пояснили так:

“Згідно висновків аналітичного дослідження за результатами освітніх вимірювань “Стан юридичної освіти в Україні” [...], опублікованого 30 березня 2018 року занадто високий відсоток випускників заочної форми навчання ОКР “Бакалавр” має критично низький рівень фахових знань за Єдиним Фаховим Вступним випробуванням (далі – ЄФВВ) – різниця між середніми оцінками ЄФВВ зарахованих до магістратури на денну та заочну форму навчання складає 31,4 пункти на користь денної форми навчання”.

З наступного року в Мінекономрозвитку пропонують змінити таке:

  • Формування державного замовлення з урахуванням потреб ринку праці та економіки. Так, згідно з новим механізмом, студенти за найбільш затребуваними на ринку праці напрямами підготовки (зокрема інженерними, технічними, аграрними тощо) отримають додаткову мотивацію - більш високу стипендію та додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні;

  • Аналіз та прогнозування ринку праці стануть обов'язковими.  На їхній основі буде напрацьована відповідна методика формування державного замовлення на наступні навчальні роки;

  • Аналіз стану безробіття для внесення змін до державного замовлення на наступний рік з урахуванням реальної потреби ринку праці у фахівцях конкретних спеціальностей;

  • Запровадження системи моніторингу працевлаштувань за напрямами підготовки та видами економічної діяльності для наступного коригування обсягів державного замовлення на наступний навчальний рік.

“Сьогодні державне замовлення не відображає потребу ринку. Ми випускаємо більше юристів та економістів, ніж потрібно, водночас суттєво не добираємо інженерів, математиків та інших спеціалістів, яких підприємства дуже потребують. Тож складається парадоксальна ситуація - держава спочатку оплачує навчання непотрібної професії, допомогу по безробіттю якщо людина не може знайти роботу за спеціальністю, а потім ще й перепідготовку. А фахівців з потрібних професій підприємства наймають за кордоном, бо українських не можуть знайти. Ми маємо негайно виправити цю ситуацію заради майбутнього української економіки”, - коментує ініціативу Степан Кубів.

В МЕРТ повідомляють, що проект постанови підтриманий Міністерством освіти і науки буде найближчим часом переданий на розгляд Уряду. У разі схвалення Постанови це дозволить поліпшити ситуацію на ринку праці, скоротити безробіття та запобігатиме відтоку кваліфікованих кадрів за кордон, переконані в МЕРТ.

 

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати