live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Подовжити життя на 36%: вчені створили препарат для видалення старих клітин з організму

Біологи з Національного інституту старіння США в Бетесді створили препарат, здатний видаляти старі клітини з організму і продовжувати життя на третину

Про це йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Nature Medicine.

Вчені вважають, що старіння організму пов'язане зі старінням клітин тіла. На відміну від стовбурових клітин, які можуть ділитися і оновлюватися нескінченну кількість разів, клітини тіла вступають в фазу старіння після 40-50 циклів. Біологи вважають, що така поведінка клітин обумовлена природним захистом організму від раку - поділ припиняється в той час, як мутація досягає критичної позначки і ризикує перейти в розряд злоякісної.

З плином часу кількість старих клітин в організмі накопичується і призводить до фізіологічних змін в організмі - слабкості м'язів, наеластічності шкіри, хронічних захворювань і іншим ознакам старості.

Група дослідників під керівництвом Джеймса Кіркленда провела експеримент по омолодженню клітин на гризунах. Спочатку біологи ввели в організм миші старі клітини, а потім зробили їй укол з суміші дасатініба (використовується для лікування лейкемії) і кверцетину (надає гіркий смак цибулі). В результаті миші прожили на 36% більше часу, ніж їх родичі, які не отримали дозу ліків.

Пересадка невеликої кількості старіючих клітин викликає фізичну дисфункцію у молодих мишей.

Усунення старіючих клітин як частково запобігає фізичній дисфункції так і полегшує її.

D + Q зменшує кількість застарілих клітин і зменшує прозапальну секрецію цитокінів у жировій тканині людини.

В дослідженні зазначають, навіть пересадка відносно невеликої кількості старіючих клітин у молодих мишей є достатньою для того, щоб викликати стійку фізичну дисфункцію, а також поширювати клітинне старіння на тканини-хазяї.

Вчені мають намір провести додаткові досліди, щоб визначити, чи безпечне поєднання таких речовин для організму людини.

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати