live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відомі польські актори зняли відео читання творів Сенцова польською мовою

Популярні польські актори Даніель Ольбрихський, Анджей Северин та інші на знак солідарності з незаконно засудженим у Росії кінорежисером Олегом Сенцовим зафільмували читання його оповідань польською мовою

Про це повідомляє CULTURE.PL.

"Не буду приховувати, мною рухало бажання розповісти іншим про неймовірному людину - Олега Сенцова, щось зробити для нього. Олег - приклад твердої людини з якостями, про які ми в XXI столітті, в нашому так званому цивілізованому світі забули. З розповідей видно, що Сенцов - добра людина. Його твори - прекрасна література", - сказав видатний актор Даніель Ольбрихський, який знімався у фільмах Вайди, Зануссі, Холланд, Лелуша та багатьох інших режисерів світового кіно.

Ольбрихський читав фрагменти оповідання Олега Сенцова "Собака".

Автобіографічні тексти, видані в 2015 році в Україні видавництвом Laurus, пролунали також у виконанні директора Польського театру Анджея Северина, відомого зокрема за ролями у фільмах Анджея Вайди "Людина із заліза", "Людина з мармуру", та у культовому фільмі Стівена Спілберга "Список Шиндлера". Северина висловив сподівання, що в найближчому майбутньому Сенцов зможе почути, як звучать його твори польською.

"Я прочитав тексти Олега на знак солідарності з ним. Я зробив це для себе, для своїх онуків. Хочу, щоб ці розповіді почули поляки. Я мрію про те, щоб Сенцов на свободі побачив те, що ми записали, послухав свої твори в польському перекладі", - сказав Анджей Северин.

Переводили тексти волонтери Катажина Хімяк та Анна Удзеля. У записі оповідань "Собака" і "Бабуся" брали участь актори різних поколінь.

"Найголовніше для мене в житті - це свобода і повага до іншої людини. За ці цінності варто боротися. Моя участь в проекті - реакція на те, що сьогодні відбувається з Сенцовим", - сказала Едіта Ольшувка, яка прочитала фрагменти оповідання "Бабуся".

Найближчим часом польські актори прочитають тексти Сенцова російською та англійською мовами.

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати