live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Комітет Ради не визначився з правкою про апеляції у антикорупційних справах

Комітет з питань правової політики і правосуддя ВР рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроект про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів у зв'язку з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд

Про це повідомляє Еспресо.TV.

При цьому комітет не визначився з формулюванням правки про апеляцію в антикорупційних кримінальних справах.

У зв'язку з цим комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект №7441 з урахуванням пропозиції про те, що сесійна зала визначиться з тим, в якому саме формулюванні підтримувати правку щодо апеляції.

Голова комітету Руслан Князевич пояснив, що коли між депутатами буде знайдено компроміс щодо цієї поправки, комітет може знову зібратися для того, щоб її розглянути і схвалити. Або це питання буде винесено на розгляд сесійної зали парламенту.

"Що пропонує МВФ? У листі вони пишуть, що всі справи, які підслідні НАБУ, а це тисячі справ і по окремих є вже вироки, тепер все має зупинитися, і передається справа до Вищого антикорупційного суду. Там вже починається розгляд з самого початку від першої інстанції", - сказав Князевич.

21 червня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №7441, яким пропонується врегулювати питання організації і діяльності Вищого антикорупційного суду і гарантій діяльності його суддів.

  • Нагадаємо, у підписаному та опублікованому законі "Про Вищий антикорупційний суд" знайшли норму про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції.
  • Тим часом Комітет з питань правової політики та правосуддя спростовує звинувачення стосовно того, що голова комітету не зачитав правки щодо апеляційного розгляду справ в рамках закону про Вищий антикорупційний суд. 
  • 7 червня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7440 про Вищий антикорупційний суд, врахувавши спільну позицію міжнародних партнерів та української влади.
  • 11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

новини партнерів

‡агрузка...

20 лютого, 2019 середа

20 лютого, 2019 середа

19 лютого, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати