live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ілон Маск та тисячі науковців і підприємців відмовились від розробки "самостійної зброї"

160 компаній, а також понад 2,4 тис. учених і підприємців під час Міжнародної конференції зі штучного інтелекту (IJCAI) в Стокгольмі підписали договір, який передбачає відмову від розробки зброї зі штучним інтелектом

Про це пише The Verge.

Поява зброї, здатної самостійно обрати мету і вступити з нею в бій, несе загрозу моральним і прагматичним принципам людства, а право про позбавлення людини життя ніколи не повинно передаватися машині, йдеться в документі.

Підприємці та вчені також звернулися до Організації об'єднаних націй (ООН) з вимогою прийняти закони, що обмежують розробку бойових роботів.

"Нарешті лідери розробки штучного інтелекту перейшли від розмов до дії. Зброя, яка сама вирішує, вбивати людину чи ні, настільки ж небезпечна, як і біологічна або хімічна зброя. І регулювати її потрібно так само жорстко", - коментує Макс Тегмарк, професор фізики в MIT.

Зараз в світі існує близько тисячі бойових систем зі штучним інтелектом. Раніше Ілон Маск заявив, що Північна Корея і її експерименти з запусками ракет ніщо в порівнянні з загрозою з боку штучного інтелекту. На думку підприємця, штучний інтелект здатен знищити всю цивілізацію.

"Штучний інтелект (AI) готовий грати все більшу роль у військових системах. Існує нагальна можливість і необхідність для громадян, політиків та лідерів розрізняти прийнятне і неприйнятне використання АІ", - написано у документі.  " У цьому світлі ми, що нижче підписалися, згодні з тим, що рішення про людське життя ніколи не повинно бути передано машині. У цій позиції є моральна складова, що ми не повинні дозволяти машинам приймати життєві рішення"..

"Ми, що нижче підписалися, закликаємо уряди і світових лідерів створити майбутнє з сильними міжнародними нормами, положеннями і законами проти летальної автономної зброї. Зараз вони відсутні, ми вважаємо за краще дотримуватися високих стандартів: ми не будемо брати участь і не будемо підтримувати розробку, виробництво, торгівлю або використання смертоносної автономної зброї. Ми просимо, щоб технологічні компанії та організації, а також керівники, політики та інші особи приєдналися до нас у цій обіцянці", - йдеться у заяві.

Повний текст заяви та список підписів можна знайти тут.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

22 серпня, 2018 середа

21 серпня, 2018 вівторок

22 серпня, 2018 середа

21 серпня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати