live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Можна просто нюхати: запах кави впливає на людей так само, як і її вживання, - дослідження

Аромат кави допомагає поліпшити виконання аналітичних завдань, серед яких і стандартизованого тесту GMAT для вступників до зарубіжних бізнес-шкіл

До такого висновку прийшли фахівці Технологічного інституту Стівенс в США. При цьому, за словами фахівців, цей вплив обумовлено ефектом плацебо, повідомляє MedicalXpress.

Близько ста студентів, які пройшли тест GMAT, що складається з 10 питань з алгебри, взяли участь у випробуванні. Вони були розділені на дві групи, в одній з яких - дослідній - добровольці виконували завдання у приміщенні, де панував аромат кави. Виявилося, що ці учасники краще виконували тест, ніж ті, що були в контрольній групі.

Потім вчені провели опитування серед 200 осіб, яким було запропоновано подумати, як різні запахи впливають на діяльність людей. На думку респондентів, аромат кави повинен підвищувати пильність і енергійність, а також збільшувати продуктивність і покращувати виконання різних завдань.

Результати показують, що продуктивність може бути пояснена переконаннями, що тільки запах кави робить людей більш пильними і енергійними.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує

В експерименті джерело кавового запаху не мало кофеїну, а тому фахівці вважають, що отримані при тестуванні результати пояснюються самонавіюванням.

"Справа не тільки в тому, що аромат, подібний каві, допоміг людям краще справлятися з аналітичними завданнями, що було вже цікаво", - каже Адріан Маджар, провідний дослідник проекту. "Але вони також думали, що вони зроблять краще, і ми продемонстрували, що це очікування, принаймні, частково відповідає за їх поліпшену продуктивність". Тобто, запах кави, який не містить кофеїну, має ефект, подібний ефекту вживання кави.

Такий ефект плацебо, за запевненнями вчених, може виявитися корисним в різних сферах життя, в тому числі в бізнесі. Наприклад, можна використовувати слабкий аромат кави для поліпшення продуктивності учнів і співробітників.

Читайте також. Як зробити каву кориснішою: 6 простих трюків

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати