live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Проект Петрука неможливо реалізувати на такому обмеженому просторі, як Шулявка, - експерт

Проект транспортної розв'язки Віктора Петрука абсолютно неефективний для Шулявки і його не можна реалізувати в цьому місці

Про це в матеріалі на сайті "Обозреватель" розповів директор інституту "Київдормістпроект" Володимир Воробйов.

У 2008 році Містобудівна рада назвала проект реконструкції Шулявської розв'язки, який розробив інститут "Київдормістпроект", кращим з усіх, що були представлені. Але роботи на Шулявському мосту тоді так і не почалися. З 2010 року цим проектом займався інший інститут - в результаті він і переміг на відкритому конкурсі і був затверджений Київською адміністрацією.

"Трохи пізніше (після 2008 року, - ред.) З'явився проект Віктора Петрука - трирівнева розв'язка з розподільним кільцем. Мене тоді попросили ознайомитися з ним. Я прямо сказав Віктору, що цей проект теоретично можна реалізувати, але не на такому обмеженому просторі, як на Шулявці. При цьому варіант Петрука набагато дорожче, довше, ніж інші проекти і, на відміну від них, вимагає повного закриття руху транспорту на невизначений термін", - пише директор інституту "Київдормістпроект".

Експерт порівняв два проекти реконструкції Шулявської розв'язки і вказав на недоліки варіанту Віктора Петрука.

"У проекті транспортної розв'язки Віктора Петрука такі нюанси. Круговий рух за годинниковою стрілкою вимагає, щоб на розв'язці з'явився як мінімум один світлофор. Водії, які звикли до правостороннього руху, будуть губитися на розв'язці, що, швидше за все, призведе до ДТП та заторів. По нормативам кільце має бути більше діаметром (для проїзду довгомірного транспорту), і з метою дотримання санітарних зон вимагає знесення входу в метро, ​​вентиляційних шахт метро, ​​п'ятиповерхового житлового будинку на вулиці Довженка, так само, як і розв'язка цеху №5 заводу "Більшовик". Для будівництва підземного тунелю потрібно повністю перекрити проїзд на Шулявці як мінімум на рік. Проїзд громадського транспорту по цій розв'язці і під'їзд до зупинок буде ускладнений, адже тролейбусам і автобусам потрібно буде проїхати кільцем", - пояснив Володимир Воробйов.

Також експерт нагадує, що терміни будівництва трирівневої розв'язки не називаються, але орієнтовно становитимуть мінімум 2 роки, що більше, ніж у затвердженого проекту.

"Перший варіант, який затверджений Київською адміністрацією, і більш швидкий, і менш витратний, ніж проект Віктора Петрука. Сам проект кільцевої розв'язки - це красива картинка, яку дуже важко реалізувати на такому обмеженому просторі, як Шулявський транспортний вузол. Заслуги, які прихильники цього проекту йому приписують (недорого, більша пропускна здатність, ніж у інших проектів, терміни будівництва мінімальні), насправді не витримують критики, і абсолютно не відповідають дійсності ", - вважає він.

Зазначимо, "Київдормістпроект" під керівництвом Воробйова розробив низку проектів, які вже реалізовані в столиці. Зокрема, мова йде про розв'язки на Поштовій площі і на Московській площі.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати