//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія оштрафувала Google на рекордні 4 млрд євро. І все через Android

Google закидають зловживання операційною системою Android, яка автоматично перенаправляє більшість пошукових операцій на Google і нав'язує стандартні додатки від компанії

Як пише видання Politico, Єврокомісія вважає, що це було зроблено для посилення панування компанії в онлайн-пошуку.

"З 2011 року Google незаконним чином обмежувала роботу виробників пристроїв на ОС Android і операторів мобільних мереж, щоб закріпити домінуюче становище на ринку інтернет-пошуку", - говориться в повідомленні ЄК.

Сума штрафу є новим світовим рекордом для антимонопольних розглядів. Вона вдвічі менше можливого максимуму - $11 млрд, або 10% від світового обороту Alphabet Inc., холдингової компанії Google, але істотно більша, ніж прогнозували аналітики ще навесні. Для Євросоюзу 4,34 млрд євро - еквівалент щорічного внеску Нідерландів в бюджет блоку.

Єврокомісія зобов'язала Google протягом 90 днів припинити таку "незаконну практику", відмовившись від обмежень для виробників смартфонів і розробників додатків на Android. У разі недотримання вимог можуть виникнути нові штрафи і санкції в ЄС.

Google оголосила про намір оскаржити рішення ЄК. "Android розширила можливості вибору для всіх, а не скоротила їх число", - йдеться в повідомленні компанії.

"Наше розслідування стосувалося трьох видів обмежень Google щодо виробників пристроїв Android і мережевих операторів, щоб направити трафік з таких пристроїв в пошуковик Google", - заявила член Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Такий підхід шкодить конкуренції і скорочує споживчий вибір, вважають в ЄК. Операційна система Android встановлена ​​на більш ніж 80% використовуваних по всьому світу смартфонів.

Штраф аргументували тим, що: 

  • Google в якості умови ліцензії на доступ до магазину додатків Play Store вимагала від виробників встановлювати пошуковик Google Search і браузер Chrome на всі пристрої на Android.
  • Компанія пропонувала фінансові стимули і здійснювала незаконні виплати деяким великим виробникам пристроїв і мобільним операторам, щоб Google Search і Chrome були єдиними встановленими програмами в своїх категоріях.
  • Виробникам, попередньо встановлювати додатки Google, заборонялося використовувати альтернативні версії Android (forks або відгалуження). Зокрема, компанія не допускала розробку і продаж пристроїв на основі Fire OS - відгалуження Android, створеного Amazon.

Разом з тим Єврокомісія прийшла до висновку, що Apple або Blackberry були прямими конкурентами Google, Android - ліцензована операційна система, тобто пристрої на ній можуть розробляти і продавати сторонні компанії. Відповідно, як відзначають аналітики, Apple навряд чи коли-небудь будуть пред'явлені аналогічні звинувачення в ЄС.

Читайте також: Лис-провідник і власна секретарка зі штучним інтелектом. Чим дивує Google в 2018

новини партнерів

‡агрузка...

19 квітня, 2019 п'ятниця

19 квітня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати