//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Наступного тижня залишки хлору дійдуть до нульової позначки, - Асоціація водоканалів

Якщо підприємство "ДніпроАзот" не відновить виробництво, то наступного тижня запаси хлору у водоканалах України вичерпаються

Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій в ефірі Еспресо.TV.

"На жаль, я не можу запевнити громадян України, що проблеми з питної води у них не буде. Станом на сьогоднішній вечір обсягу хлору, який заходить по імпорту, недостатньо, щоб забезпечити потреби усіх підприємств”, - заявила Бабій.

Вона додала, що Україна може ввезти з-за кордону ту кількість цистерн з хлором, яку їй потрібно, але питання полягає у часі для укладення контрактів на імпорт.

"Час на імпорт становить від 20 до 30 днів. Цистерна з Казахстану подорожує 21 день. Зараз у нас цього часу обмаль, бо вже наступного тижня залишки хлору у водоканалах будуть доходити до нульової позначки. Середня потреба у хлорі на тиждень становить 200 тонн, а обсяг, який зараз виїжджає до України, це 30-40 тонн на тиждень", - повідомила віце-президент Асоціації водоканалів.

На думку Бабій, є два боки цієї ситуації. З одного боку, приватне підприємство “ДніпроАзот" має виробляти за будь-яких обставин товарну продукцію, бо воно де-факто створило монополію на ринку. З іншого, органи регулювання, а саме Антимонопольний комітет, має діяти виключно у межах своїх повноважень.

"Він виявив ситуацію, має її розглянути та карати порушника. Комітет дав чітку позицію, що він розгляне можливі порушення і може не дати дозвіл на підняття ціни даному підприємству", - зазначила вона.

У результаті Україна приблизно місяць може жити з почасовою подачою води або на тих залишках, що будуть.

"Якщо не почне працювати "ДніпроАзот", країна дійсно буде жити на авось. І лише у 20-30 числах серпня 100% відновиться постачання імпортованого хлору”, - запевнила Бабій.

Наразі складна ситуація з водою склалась у тих містах, де є річковий водозабір. Це Харків, Кривий Ріг, Кропивницький, Запоріжжя, Київ, Черкаси, Житомир, Вінниця, тощо.

  • Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, попередив, що припиняє постачання та зупиняє виробництво реагенту.
  • "Київводоканал" попередив про загрозу постачанню питної води через відсутність хлору після зупинки "Дніпроазоту".
  • 18 липня повідомлялось, що підприємство "ДніпроАзот" готується до запуску виробництва хлору.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати