live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Наступного тижня залишки хлору дійдуть до нульової позначки, - Асоціація водоканалів

Якщо підприємство "ДніпроАзот" не відновить виробництво, то наступного тижня запаси хлору у водоканалах України вичерпаються

Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій в ефірі Еспресо.TV.

"На жаль, я не можу запевнити громадян України, що проблеми з питної води у них не буде. Станом на сьогоднішній вечір обсягу хлору, який заходить по імпорту, недостатньо, щоб забезпечити потреби усіх підприємств”, - заявила Бабій.

Вона додала, що Україна може ввезти з-за кордону ту кількість цистерн з хлором, яку їй потрібно, але питання полягає у часі для укладення контрактів на імпорт.

"Час на імпорт становить від 20 до 30 днів. Цистерна з Казахстану подорожує 21 день. Зараз у нас цього часу обмаль, бо вже наступного тижня залишки хлору у водоканалах будуть доходити до нульової позначки. Середня потреба у хлорі на тиждень становить 200 тонн, а обсяг, який зараз виїжджає до України, це 30-40 тонн на тиждень", - повідомила віце-президент Асоціації водоканалів.

На думку Бабій, є два боки цієї ситуації. З одного боку, приватне підприємство “ДніпроАзот" має виробляти за будь-яких обставин товарну продукцію, бо воно де-факто створило монополію на ринку. З іншого, органи регулювання, а саме Антимонопольний комітет, має діяти виключно у межах своїх повноважень.

"Він виявив ситуацію, має її розглянути та карати порушника. Комітет дав чітку позицію, що він розгляне можливі порушення і може не дати дозвіл на підняття ціни даному підприємству", - зазначила вона.

У результаті Україна приблизно місяць може жити з почасовою подачою води або на тих залишках, що будуть.

"Якщо не почне працювати "ДніпроАзот", країна дійсно буде жити на авось. І лише у 20-30 числах серпня 100% відновиться постачання імпортованого хлору”, - запевнила Бабій.

Наразі складна ситуація з водою склалась у тих містах, де є річковий водозабір. Це Харків, Кривий Ріг, Кропивницький, Запоріжжя, Київ, Черкаси, Житомир, Вінниця, тощо.

  • Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, попередив, що припиняє постачання та зупиняє виробництво реагенту.
  • "Київводоканал" попередив про загрозу постачанню питної води через відсутність хлору після зупинки "Дніпроазоту".
  • 18 липня повідомлялось, що підприємство "ДніпроАзот" готується до запуску виробництва хлору.

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати