live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Серцю не допоможе: вчені розвіяли міф про користь риб'ячого жиру

Довгий час вважалося, що таку добавку як риб'ячий жир варто приймати, адже жирні кислоти омега-3 запобігають захворюванням серця, знижуючи артеріальний тиск і рівень холестерину

Проте аналіз 79 наукових робіт, в яких брало участь 112 059 людей не підтвердив цю користь для серцево-судинної системи, пише Business Insider .

З 79 досліджень 25 вчені розцінили як надійні, в яких, на їхню думку, був присутній низький ризик упереджень. У всіх представлених роботах брали участь як чоловіки, так і жінки з Північної Америки, Європи, Австралії та Азії.

 Деякі з них мали серцево-судинні захворювання. Як правило, автори досліджень ділили піддослідних на дві групи: перша приймала разом з їжею жирні кислоти омега-3, а друга - дотримувалася звичайної дієти.

Автори дійшли висновку, що добавки, ймовірно, практично не впливають на ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

"Огляд переконливо доводить, що добавка з омега-3 на кшталт риб'ячого жиру не допоможе здоров'ю серця і не знизить ризик інсульту. Ефект надто незначний. Що стосується самої жирної риби, то це здорова їжа, хоча через невелику кількість досліджень неясно, чи дозволить збільшення її споживання захистити серце", - зазначила провідний автор огляду доктор Лі Хупер з університету Східної Англії.

Проте, як зазначила Хупер, включення до раціону жирної риби все ж куди кращий варіант за вживання різноманітних  додатків:  "Ви також отримуєте джерело білка, насичені жири, а морепродукти мають селен, залізо і вітамін D. Все це корисні поживні речовини", - сказала вона.

Увага до поліненасичених жирних кислот у світі різко зросла після повідомлень про низьку поширеність серцево-судинних захворювань серед гренландських ескімосів (інуїтів).

Зацікавлені датські вчені Bang і Dyerberg спорядили шість експедицій починаючи з кінця 1960-х років і підтвердили дуже низьку захворюваність на інфаркт міокарда у вказаній популяції.

Автори припустили, як можливе пояснення, вживання інуїтами ω-3 морського походження, які у великій кількості містяться в м'ясі тюленів та китів — головних складових харчового раціону ескімосів Гренландії.

За словами Лі Хупер, випробування кінця 80-х - початку 90-х років створили стереотип, ніби жирні кислоти омега-3 знижують ризик інфаркту. Однак, як вона стверджує, жодне дослідження з тих пір не довело це твердження наочно.

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати