Вченим вдалося зняти Нептун з Землі так само чітко, як це робить "Хаббл"

Астрономам вдалося зробити чіткі знімки Нептуна з обсерваторії VLT- раніше фотографії такої якості вдавалося отримати тільки за допомогою орбітального телескопа "Хаббл"

Домогтися такого результату допомогли штучні "лазерні" зірки. Дослідження опубліковане на сайті Європейської південної обсерваторії.

До недавнього часу вважалося, що за допомогою наземних обсерваторій, незважаючи на значний розмір встановлених в них телескопів, не вдасться отримувати настільки ж чіткі фото, як з орбітальних телескопів. Причина в тому, що навіть в гірському повітрі присутні дрібні частинки, що створюють шум на знімках небесних тіл.

На початку 2000-х астрономи виявили, що для видалення перешкод на небі можна створювати штучні зірки - об'єкти, підсвічені лазером чітко заданої довгої хвилі. Випромінювання взаємодіє з атомами в верхніх шарах атмосфери Землі. Такий метод дозволяє зробити фотографію з "чистим шумом" з частинок, які зазвичай заважають розгледіти об'єкти в космосі, а потім видалити їх зі знімка.

Хоча отримані фотографії навряд чи вдасться використовувати для дослідження поверхні Нептуна, використаний вченими метод дозволить детально вивчити хімічний склад помірно віддалених від Землі тіл.

Довідка:

Нептун — восьма за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи. Вона четверта за розміром, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 рази, а діаметр екватора у 3,9 рази більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати