live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС ввів 25% мита на українську металургію

В українському уряді наполягають, що такі дії суперечать нормам Світової організації торгівлі

Європейська комісія запровадила попередні захисні заходи в межах розслідування щодо металопродукції. Рішення про це набирає чинності 19 липня 2018 року.

Тож з цього часу ЄС запроваджує мита на 28 видів металургійної продукції, до 23 видів з яких запроваджуються попередні заходи у вигляді тарифної квоти терміном на 200 днів.

“Тарифні квоти будуть застосовуватися на основі принципу “first come, first served” (перший прийшов — перший отримав), а після того як квота буде вичерпана до наступних поставок застосовуватиметься мито у розмірі 25%”, — передає прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з даними МЕРТ, обсяг експорту української металургії до  ЄС в 2017 році перевищив $1,44 млрд.

Читайте також: Саміт G7 за крок від прірви: чи зможуть лідери Заходу відвернути торговельну війну

В МЕРТ повідомляють, що Україна захищатиме інтереси українських металургів в межах захисного розслідування в ЄС.

Мінекономрозвитку наполягатиме на таких аргументах:

·   ЄС не має достатніх підстав для порушення розслідування відповідно до вимог СОТ, а також враховуючи поточний стан розвитку металургійної галузі ЄС;

·   Україна має тісні торговельно-економічні відносини з ЄС, які ґрунтуються на положеннях Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема в частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, реалізація яких передбачає двосторонній розвиток торгівлі між Україною та ЄС без застосування заходів у спосіб, що створює штучні та надмірні бар’єри в торгівлі,

·   стосовно товарів щодо яких одночасно діятимуть антидемпінгові та захисні заходи, має бути запроваджений компенсаторний механізм;

·   Україна є країною, що розвивається, для цілей захисних розслідувань (що закріплено в статті 43 Угоди про асоціацію з ЄС) і, відповідно до положень угод СОТ, імпорт української продукції з часткою менше 3% від загального імпорту товару до ЄС має бути виключений з-під дії заходів (у разі їх запровадження).

У вересні заплановано проведення слухань, у яких братимуть участь представники Мінекономрозвитку та ряд українських виробників, які представлятимуть позицію української сторони перед Європейською комісією. 

  • Нагадаємо, у березні адміністрація Трампа запровадила мита в розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній стосовно Китаю, Росії та Японії, але тимчасово відклала запровадження додаткових мит для ЄС, Канади, Мексики, Бразилії, Австралії та Аргентини.

  • У США заявили, що саме європейська сторона попросила відкласти введення мит задля того, щоб виробити і представити свої пропозиції щодо цього питання.

  • Заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська в ефірі Еспресо.TV. повідомила, що вартість української металургійної та феросплавної продукції, що потрапила під дію мит США, щорічно становить $130-140 млн.

  • Микольська поїхала до США, щоб обговорити виключення української металургійної продукції з-під обмежувальних заходів.

новини партнерів

‡агрузка...

21 вересня, 2019 субота

21 вересня, 2019 субота

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати