//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гірше за паління та ожиріння. Вчені розповіли, як материнство вкорочує жінкам віку

Аналіз ДНК, зібраний у майже 2000 жінок репродуктивного віку в США, показує, що у тих, хто народжував, присутні зміни генетичних маркерів. Вчені припускають, що вони піддалися значно прискореному клітинному старінню

Про це повідомляє ScienceAlert.

"Ми були здивовані, побачивши такий вражаючий результат", - розповіла епідеміолог Анна Поллак з Університету Джорджа Мейсона. "Це еквівалентно приблизно 11 рокам прискореного клітинного старіння".

Поллак і її команда проаналізували дані Національного обстеження стану здоров'я і харчування (NHANES) - широке дослідження поперечного перерізу, в якому наочно показують здоров'я людей в США.

Коли вони досліджували дані за період 1999-2002 рр. - роки, в яких дослідження включало вимірювання генетичного маркера, званого теломерами, вони помітили щось незвичайне.


Довідка:

Теломери - ділянки хромосом, які відіграють важливу роль в діленні клітин, і виступають в якості ковпачків на кінцях наших хромосом, допомагаючи захистити генетичну інформацію в наших клітинах від погіршення з часом. Однак з кожним новим поділом їх довжина скорочується, що може бути однією з причин старіння.

У цьому ключі довжина теломер береться як маркер того, скільки років ми перебуваємо на клітинному рівні з більш довгими теломерами, які вважаються кращими, оскільки коротші теломери пов'язані з такими результатами, як рак, серцеві захворювання і зниження пізнавальної здатності. І тепер додати до цього списку можна і пологи.


В ході дослідження з'ясувалося, що серед жінок одного віку, етнічної приналежності, рівня освіти, наявності чи відсутності шкідливих звичок, жінки, які народили хоча б одну дитину, мали теломери, які в середньому на 4,2 % коротші, ніж у жінок, які не народжували дітей. Це, на думку дослідників, еквівалентно приблизно 11 рокам прискореного клітинного старіння.

Дивно те, що це скорочення теломер, пов'язане з пологами, навіть більше, ніж ті, що раніше спостерігалося в дослідженнях про паління (вартість 4,6 років клітинного старіння) і ожиріння (8,8 років).

Більш того, в дослідженні вкорочення теломер варіювалося залежно від того, скільки дітей народили жінки.
"Ми виявили, що жінки, у яких було п'ять або більше дітей, мали навіть більш короткі теломери в порівнянні з тими, у кого були одна, дві, три або чотири дитини", - сказала  Поллак.

Проте науковиця зазначила, що через наглядовий характер дослідження ми не можемо укласти тут причинно-наслідковий ефект, а тільки кореляцію.

Одне дослідження отримало суперечливий результат: в дослідженні, проведеному в 2016 році в сільських громадах Kaqchikel Mayan в Гватемалі, було виявлено, що жінки з дітьми мають довші теломери, що свідчить про те, що наявність дітей може фактично захистити жінок від клітинного старіння.

В інших попередніх дослідженнях також були визначені кількісні показники скорочення теломер, але з меншими показниками клітинного старіння (еквівалентні приблизно 4,5 роками старіння).

Що стосується того, що може бути причиною скорочення теломер, дослідники припускають, що тут може бути задіяний чималий стрес, пов'язаний з доглядом за дітьми, але з огляду на те, як мало досліджень було проведено в цій області, вони радять ставитися до цих висновків з обережністю. "Ми не говоримо "не народжуйте дітей", - сказала Поллак.

  • Тим часом за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати