live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пріоритет нацкомпаній у держзакупівлях для вітчизняної економіки сьогодні критичний, - розслідування


фото: lityo.com
В умовах світової торгової війни, що набирає обертів, без дієвих заходів щодо захисту внутрішнього ринку Україна може втрачати цілі галузі економіки

Про це йдеться у статті "Торгова війна і Україна" на ZN.UA.

"У сучасному світі досягти позитивного балансу зовнішньої торгівлі можна без серйозної стимуляції розвитку власного виробництва та захисту внутрішнього ринку, тому уряду необхідно терміново прийняти стратегічне рішення щодо підтримки виробників і захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції", - пише автор.

"Президент США Дональд Трамп схвалив введення нових мит на імпорт сталі та алюмінію. Аналітики розцінили цей крок як оголошення глобальної торгової війни, що може торкнутися значної кількості товарів і країн, і набути загрозливих масштабів. Україна теж не зможе залишитися осторонь. Хоча американський ринок далеко не основний для наших сталеварів, рішення Трампа вже починає позначатися і на їхній роботі. Адже експорт металу на сьогодні - це фактично більше третини експорту України", - йдеться у статті.

Вітчизняним виробникам терміново треба шукати нові ринки, але й у жодному разі не втратити свій власний, адже, конкуруючи за українські ринки, зарубіжні виробники користуються перевагою порівняно низьких цін на сировину, доступністю та дешевизною фінансових ресурсів і можуть просто видавити українські підприємства з їхнього власного ринку. Тому уряд має як мінімум підтримати вітчизняні компанії пріоритетом у проведенні державних закупівель.

У статті, з одного боку, наведено приклади зі світової цивілізованої практики обмеження країнами (США, Канада, Франція) доступу на свої ринки іноземних конкурентів. З іншого - приклади недобросовісної конкуренції на українському ринку продукції хімічної промисловості та критика політики закупівель "Укрзалізниці", що загрожує цілим кластерам української економіки і не має нічого спільного з підтримкою або захистом вітчизняних товаровиробників, вважає автор.

новини партнерів

11 грудня, 2018 вівторок

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати