//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пріоритет нацкомпаній у держзакупівлях для вітчизняної економіки сьогодні критичний, - розслідування


фото: lityo.com
В умовах світової торгової війни, що набирає обертів, без дієвих заходів щодо захисту внутрішнього ринку Україна може втрачати цілі галузі економіки

Про це йдеться у статті "Торгова війна і Україна" на ZN.UA.

"У сучасному світі досягти позитивного балансу зовнішньої торгівлі можна без серйозної стимуляції розвитку власного виробництва та захисту внутрішнього ринку, тому уряду необхідно терміново прийняти стратегічне рішення щодо підтримки виробників і захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції", - пише автор.

"Президент США Дональд Трамп схвалив введення нових мит на імпорт сталі та алюмінію. Аналітики розцінили цей крок як оголошення глобальної торгової війни, що може торкнутися значної кількості товарів і країн, і набути загрозливих масштабів. Україна теж не зможе залишитися осторонь. Хоча американський ринок далеко не основний для наших сталеварів, рішення Трампа вже починає позначатися і на їхній роботі. Адже експорт металу на сьогодні - це фактично більше третини експорту України", - йдеться у статті.

Вітчизняним виробникам терміново треба шукати нові ринки, але й у жодному разі не втратити свій власний, адже, конкуруючи за українські ринки, зарубіжні виробники користуються перевагою порівняно низьких цін на сировину, доступністю та дешевизною фінансових ресурсів і можуть просто видавити українські підприємства з їхнього власного ринку. Тому уряд має як мінімум підтримати вітчизняні компанії пріоритетом у проведенні державних закупівель.

У статті, з одного боку, наведено приклади зі світової цивілізованої практики обмеження країнами (США, Канада, Франція) доступу на свої ринки іноземних конкурентів. З іншого - приклади недобросовісної конкуренції на українському ринку продукції хімічної промисловості та критика політики закупівель "Укрзалізниці", що загрожує цілим кластерам української економіки і не має нічого спільного з підтримкою або захистом вітчизняних товаровиробників, вважає автор.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати