//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили потенційну заміну пластику з крабів та комах

Вчені з Технологічного інституту Джорджії створили прозорий матеріал з целюлози і хітину, який може розкладатися. У майбутньому він може замінити пластикові упаковки

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі ACS Sustainable Chemistry & Engineering.

Всі елементи нового матеріалу існують в природі і розкладаються набагато швидше, ніж пластик. Хітин - основний елемент екзоскелету членистоногих, в тому числі ракоподібних і комах. третій полімер в складі матеріалу - полілактид, поновлюваний компонент, який отримують з кукурудзи або цукрового очерету.

Вчені додали в воду нановолокна хітину і наночастинки целюлози, перетворили їх в суспензію і нанесли на основу з полілактиду. По міцності матеріал не поступається пластику - речовини «склеюються» завдяки позитивному заряду частинок хітину і негативного у молекул целюлози.

Новий матеріал виявився на 67% менше проникним для кисню, ніж поліетилентерефталат, з якого виготовляють пластик. Зараз вчені шукають дешевий спосіб отримання хітину і досліджують матеріал на стійкість до водяної пари.

Нагадаємо, однією з найгостріших проблем екології є забруднення Світового океану. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати