live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили потенційну заміну пластику з крабів та комах

Вчені з Технологічного інституту Джорджії створили прозорий матеріал з целюлози і хітину, який може розкладатися. У майбутньому він може замінити пластикові упаковки

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі ACS Sustainable Chemistry & Engineering.

Всі елементи нового матеріалу існують в природі і розкладаються набагато швидше, ніж пластик. Хітин - основний елемент екзоскелету членистоногих, в тому числі ракоподібних і комах. третій полімер в складі матеріалу - полілактид, поновлюваний компонент, який отримують з кукурудзи або цукрового очерету.

Вчені додали в воду нановолокна хітину і наночастинки целюлози, перетворили їх в суспензію і нанесли на основу з полілактиду. По міцності матеріал не поступається пластику - речовини «склеюються» завдяки позитивному заряду частинок хітину і негативного у молекул целюлози.

Новий матеріал виявився на 67% менше проникним для кисню, ніж поліетилентерефталат, з якого виготовляють пластик. Зараз вчені шукають дешевий спосіб отримання хітину і досліджують матеріал на стійкість до водяної пари.

Нагадаємо, однією з найгостріших проблем екології є забруднення Світового океану. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати