//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Життя на супутнику Юпітера може існувати на глибині кількох сантиметрів, - дослідження

Життя на Європі - супутнику Юпітера- може перебувати лише під кількома сантиметрами льоду, замість 10-30 км, як передбачалося раніше

Про це йдеться в дослідженні міжнародної групи астрономів на чолі з Томом Нордхейма, опублікованому в журналі Nature Astronomy.

Європа - одне з найперспективніших небесних тіл для пошуку позаземного життя в Сонячній системі. Вчені вважають, що під шаром льоду товщиною в 10-30 км знаходиться океан рідкої води.

Глибина обумовлена ​​високим рівнем радіації на поверхні супутника - на Європу впливає жорстке випромінювання магнітосфери Юпітера, яке з часом може призвести до хімічного перетворення та руйнування потенційних біологічних ознак.

Однак на полюсах Європи рівень радіації нижче через нерівномірний розподіл променів по орбіті, а для захисту від випромінювання досить екрану з льоду товщиною всього в кілька сантиметрів, з'ясували вчені.

Амінокислоти і інші досить складні органічні сполуки здатні вижити на глибині від 10 до 20 см на низьких широтах супутника і під льодом товщиною всього в 1 см на середніх і високих, йдеться в дослідженні.

Дослідження допоможе при організації місії до Європи. У 2024 році NASA планує запустити до супутника зонд Europa Lander, оснащений буром для дослідження поверхні на глибині до 10 см. Судячи з усього, можливостей апарату буде достатньо для виявлення життя на небесному тілі.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати