live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Життя на супутнику Юпітера може існувати на глибині кількох сантиметрів, - дослідження

Життя на Європі - супутнику Юпітера- може перебувати лише під кількома сантиметрами льоду, замість 10-30 км, як передбачалося раніше

Про це йдеться в дослідженні міжнародної групи астрономів на чолі з Томом Нордхейма, опублікованому в журналі Nature Astronomy.

Європа - одне з найперспективніших небесних тіл для пошуку позаземного життя в Сонячній системі. Вчені вважають, що під шаром льоду товщиною в 10-30 км знаходиться океан рідкої води.

Глибина обумовлена ​​високим рівнем радіації на поверхні супутника - на Європу впливає жорстке випромінювання магнітосфери Юпітера, яке з часом може призвести до хімічного перетворення та руйнування потенційних біологічних ознак.

Однак на полюсах Європи рівень радіації нижче через нерівномірний розподіл променів по орбіті, а для захисту від випромінювання досить екрану з льоду товщиною всього в кілька сантиметрів, з'ясували вчені.

Амінокислоти і інші досить складні органічні сполуки здатні вижити на глибині від 10 до 20 см на низьких широтах супутника і під льодом товщиною всього в 1 см на середніх і високих, йдеться в дослідженні.

Дослідження допоможе при організації місії до Європи. У 2024 році NASA планує запустити до супутника зонд Europa Lander, оснащений буром для дослідження поверхні на глибині до 10 см. Судячи з усього, можливостей апарату буде достатньо для виявлення життя на небесному тілі.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати