//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сканер з АІ навчився відрізняти мертвих від живих по знімку очей

Вчені з Массачусетського технічного інституту створили сканер на основі машинного навчання, який дозволяє відрізнити райдужну оболонку мертвої людини від живої

Як йдеться в журналі MIT Technology Review, розробка дозволить захистити дані навіть після смерті - зловмисники не зможуть розблокувати смартфон та інші пристрої, відсканувавши очі мертвої людини.

При розробці нейромережі вчені використовували фотографії райдужної оболонки ока, зроблені в різний час після смерті людини, а також знімки очей живих людей. Під час навчання сканера вченим довелося вирізати з фотографій відводи, які дозволяють тримати очі мертвої людини відкритими, а також інші елементи - все, крім зображення райдужної оболонки.

Фотографії очей живих і мертвих людей робилися на одну і ту ж камеру, що дозволило вченим уникнути технічних помилок при визначенні класу об'єкта. В результаті дослідникам вдалося створити алгоритм, який визначає, чи жива людина, з точністю в 99%.

Проте наразі сканер здатний розпізнати мертву людину тільки в разі, якщо з моменту смерті минуло більше 16 годин. "Зразки, зібрані незадовго після смерті (тобто п'ять годин у нашому дослідженні), можуть не забезпечити досить виражені пост-смертні зміни, які могли б слугувати достатным сигналом", - йдеться у дослідженні.

У теорії, така проблема може дати зловмисникам шанс обійти систему безпеки. У майбутньому вчені обіцяють створити нову версію сканера, в якій ця похибка буде усунена.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

21 квітня, 2019 неділя

20 квітня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати