live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сканер з АІ навчився відрізняти мертвих від живих по знімку очей

Вчені з Массачусетського технічного інституту створили сканер на основі машинного навчання, який дозволяє відрізнити райдужну оболонку мертвої людини від живої

Як йдеться в журналі MIT Technology Review, розробка дозволить захистити дані навіть після смерті - зловмисники не зможуть розблокувати смартфон та інші пристрої, відсканувавши очі мертвої людини.

При розробці нейромережі вчені використовували фотографії райдужної оболонки ока, зроблені в різний час після смерті людини, а також знімки очей живих людей. Під час навчання сканера вченим довелося вирізати з фотографій відводи, які дозволяють тримати очі мертвої людини відкритими, а також інші елементи - все, крім зображення райдужної оболонки.

Фотографії очей живих і мертвих людей робилися на одну і ту ж камеру, що дозволило вченим уникнути технічних помилок при визначенні класу об'єкта. В результаті дослідникам вдалося створити алгоритм, який визначає, чи жива людина, з точністю в 99%.

Проте наразі сканер здатний розпізнати мертву людину тільки в разі, якщо з моменту смерті минуло більше 16 годин. "Зразки, зібрані незадовго після смерті (тобто п'ять годин у нашому дослідженні), можуть не забезпечити досить виражені пост-смертні зміни, які могли б слугувати достатным сигналом", - йдеться у дослідженні.

У теорії, така проблема може дати зловмисникам шанс обійти систему безпеки. У майбутньому вчені обіцяють створити нову версію сканера, в якій ця похибка буде усунена.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати