live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відпочинок в Україні стає популярним: експерт назвав найкращі міста для відпустки


фото: uabp.com
Підсумки 2017 року показали, що в Україні спостерігається хоч і незначне, але зростання туристичних потоків

Про це заявив очільник Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха в інтерв'ю UATV.

Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 64% українців не поїдуть цього літа на відпочинок. Тим часом за кордоном збираються відпочити лише 4% респондентів.

При цьому прикордонники зауважують, що минулий місяць побив усі рекорди, адже українці перетнули кордон 221 тисячу разів.

Таким чином, підсумки 2017 року показують, що є незначне зростання туристичних потоків. Зокрема, безвіз розширив можливості українців, дав додаткові можливості туроператорам зробити досить велику кількість привабливих пропозицій для подорожі такими країнами, як Італія, Греція, Хорватія, Болгарія.

"На жаль, не можна очікувати різкого сплеску, тому що не надто хороша економічна ситуація, а отже, і доходи громадян, це дещо стримує бажання українців відпочивати. Такими ж популярними серед українців залишаються Туреччина та Єгипет, проте все більше про себе заявляє Європа“, - наголосив Голубаха.

Тим часом відпочивати в Україні також стає популярно, якщо говорити про морські напрямки, то це Одеська та Херсонська області. Втім, не варто забувати про Карпати, Закарпаття. Популярні місця для відпочинку пропонують також Хмельницька й Черкаська області.

"Також нині дуже популярні тури вихідного дня. На жаль, чітку статистику ми не можемо отримати, тому що не зовсім коректно зараз отримує цифри навіть Міністерство економіки, адже досить багато суб’єктів діяльності залишаються в тіні", - пояснив Голубаха.

За його словами, найкращі умови для відпочинку пропонують готелі Львова, Одеси, Києва, Вінниці, Чернігова.  Втім, українці витрачають на відпочинок все менше грошей.

"Безумовно, у 2014 році падіння туристичних потоків було досить різким. Було багато психологічних факторів, які підсвідомо тиснули на людей. Водночас, спостерігалося погіршення економічного стану. Із 2015-2016 років почалося зростання туристичних потоків як всередині України, так і за кордон. Ми опитали національні туристичні організації європейських країн і на початок 2018-го побачили від 7 до 10% зростання туристичного потоку в інші країни", - підсумував Голубаха.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати