live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Після сексу сумують не тільки жінки: вчені розповіли про чоловічу меланхолію після оргазму

Раніше вважалося, що короткочасні відчуття суму, тривоги та дратівливості після сексу, відомі як "посткоїтальна дисфорія", можуть спіткати лише жінок

Нове дослідження свідчить, що такі симптоми властиві і чоловікам, повідомляє Independent.

"Довгий час вважалося, що чоловіки після сексу люблять повернутися набік і задоволено заснути, а жінки часом готові розплакатися, відчувають роздратування і хочуть, щоб їх обійняли. Однак, згідно з новим дослідженням, чоловіки після занять любов'ю можуть відчувати не меншу меланхолію і тривогу", - повідомляє журналістка The Telegraph Сара Кнептон.

В ході дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі Sex & Marital Therapy, вчені Квінслендського технологічного університету провели міжнародне онлайн-опитування за участю понад 1200 чоловіків з Австралії, Нової Зеландії, Великобританії, Росії та Німеччини.

Результати показали, що 41 % опитаних чоловіків (всього на 5% менше, ніж жінки) відчували посткоїтальну дисфорію хоча б раз в житті, а 20 % стикалися з цим станом як мінімум раз за попередні чотири тижні. Крім того, 4% чоловіків зізналися, що після сексу відчували подібні негативні симптоми на регулярній основі.

Деякі чоловіки описували відчуття спустошеності і відсутності емоцій, а також незадоволеності, роздратування і занепокоєння. Деякі не терпіли дотиків і хотіли, щоб їх залишили одних.

За словами професора Роберта Швейтцер, в західних культурах від чоловіка очікують, що він завжди отримує задоволення від сексу.

"Ці установки поширені в чоловічій субкультурі і передбачають, що вони завжди прагнуть сексу і вважають його задоволенням. Почуття ПКД суперечить цим домінантним культурним позиціям щодо чоловічого сприйняття статевого життя. Попередні дослідження ПКД серед жінок показали, що аналогічна доля жінок регулярно відчувала ПКД . Як і у випадку з чоловіками в новому дослідженні, це не до кінця зрозуміло. Можна робити припущення про причини - фактори як біологічні, так і психологічні", - каже Швейтцер.

Деякі дослідники припустили, що це явище, подібне "каяттю покупця", і настає, коли після оргазму гормони гарного настрою починають слабшати. Інші вважають, що провина лежить на цілій низці гормонів, які викликають в числі іншого посткоїтальний головний біль. "Психологи також вважають, що люди можуть відчувати сором або провину після сексу через комплекси, зумовлені культурою", - йдеться в матеріалі.

В дослідженні вчених брали участь виключно гетеросексуальні чоловіки, які знаходяться в серйозних стосунках або шлюбі.

новини партнерів

17 жовтня, 2018 середа

17 жовтня, 2018 середа

16 жовтня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати