//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені кажуть, що "нагріти" Марс до комфортної температури не вийде. Маск з ними не згоден

Нещодавно вчені заявили про неможливість "нагріти" Марс, щоб зробити життя на ньому комфортним для людини - на планеті замало СО2. Маск з цим твердженням не погодився
Науковці Брюс Яковськи і Крістофер Едвардс створили модель атмосфери Марса, щоб розрахувати, скільки CO2 можна додати планеті, аби зробити її теплішою та комфортною для людини

Як свідчить дослідження, опубліковане в журналі Nature Astronomy, навіть якщо розтопити весь багатий вуглекислим газом лід на Марсі, речовини не вистачить для створення парникового ефекту, ущільнення атмосфери і підвищення температури на поверхні планети настільки, щоб люди могли ходити по ній без скафандрів. 

Видання Discover Magazine розмістило посилання на матеріал про дослідження з підписом "Пробач, Ілон. Не вистачитьCO2, щоб тераформувати Марс".

Глава SpaceX Ілон Маск, який вже багато років планує побудувати колонію на Марсі, не згоден з цими висновками.

"На Марсі є величезна кількість СО2, абсорбована в грунті, яке виділяється при нагріванні. З достатньою енергією за допомогою штучного або природнього синтезу ви можете терраформувати майже будь-яке велике, скелясте тіло", - написав Маск.

Науковий журнал Discover Magazine відповів і на це зауваження Маска додавши, що "в реальності все буде набагато складніше".

Глава SpaceX з 2015 року говорить про можливість створити колонію на Марсі. Спочатку Маск пропонував "підігріти" червону планету за допомогою термоядерних бомб, потім говорив про транспортування перших колоністів, а також показував проект ракети для міжпланетного перельоту.

Довідка: 

Тераформування Марса — це гіпотетичний процес, при якому марсіанський клімат, поверхня та відомі властивості планети мали б бути послідовно зміненими з метою зробити великі простори на поверхні Марса більш придатними для людського життя, таким чином полегшуючи колонізацію планети, а також роблячи цю колонізацію набагато більш безпечною та стійкою.

Концепція базується на припущенні, що середовище планети може бути зміненим з використанням штучних засобів. Крім того, здійсненність такого творення планетарної біосфери на Марсі ще не була визначена. Було запропоновано декілька методів, втілення окремих з яких вимагає неймовірних ресурсних та грошових витрат, а також декілька інших — таких, які зараз є технологічно досяжними.

Чому вчені думають, що СО2 недостатньо.

Після того, як в кризі, яка частково покриває Марс, виявили високий вміст вуглекислого газу, вчені запропонували модель зміни клімату на червоній планеті.

Ідея полягала в тому, щоб розтопити кригу: передбачалося, що тоді в атмосферу потрапить досить CO2 для створення парникового ефекту і підвищення температури на планеті.

Яковськи і Едвардс проаналізували дані місій MAVEN, Mars Express, Mars Reconnaissance Orbiter і Mars Odyssey і прийшли до висновку, що здійснити задум зі зміни клімату на Марсі не вдасться.

В разі танення всього льоду на поверхні планети атмосферний тиск підніметься лише до 15 мбар. Для порівняння, на Землі цей показник становить 987 мбар. Це означає, що створити комфортні умови людини на Марсі не вдасться - принаймні, таким способом.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати